Dojazd

W tym dziale dowiecie się, jak dojechać do Centrum Konfencyjno-Szkoleniowego (CKS), w którym odbywa się nasza impreza, a także innych istotnych spraw dotyczących szeroko pojętego transportu w trakcie trwania Animatsuri.

Dworzec Centralny -> CKS:

Opis dojazdu

Pociągi na Dworcu Centralnym zatrzymują się na podziemnych peronach. Żeby dostać się do autobusu, trzeba wyjechać na górę ruchomymi schodami. UWAGA – kieruj się w stronę opisaną „Hala Główna”, oznaczoną takimi niebieskimi znakami, jak na zdjęciu poniżej.

Jeśli widzisz drogerię “Jasmin”, to wyjechałeś ze złej strony, zjedź z powrotem na dół, i skieruj się do kolejnych schodów.

Gdy zlokalizujesz już odpowiednie schody, Twoim oczom ukażą się popularne kawiarnie oraz schody do hali głównej, aktualnie oklejone reklamą McDonald’s. W górę!

Jesteś w hali głównej. Przed sobą widzisz kolejne schody:

Za sobą tablicę z rozkładem i kantor.

Interesujące Cię wyjścia znajdują się po lewej stronie. Wszystkie opisane są tak jak na zdjęciu i kierują Cię w stronę Złotych Tarasów oraz pętli autobusowej.

 

Na pierwszy rzut oka pętla może przerazić, ale nie zrażaj się. Interesuje Ciebie autobus linii 131. Środkowy peron, ostatni przystanek. Trochę prosto i w prawo.

 

Dla lepszego zorientowania w terenie – schemat pętli od ZTM.

Wsiadamy i jedziemy do przystanku Chełmska. Jeśli będziesz mieć szczęście, to autobus będzie odczytywał Ci nazwy przystanków, podawał jaki przystanek jest następny, a nawet będzie robił to prawidłowo! Warto to zweryfikować, bo zdarza się, że komunikaty nie są zsynchronizowane z mijanymi przystankami.

Z przystanku rusz w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy autobusu (cofnij się).

Kiedy dojdziesz do kwiaciarni na rogu, skręć w lewo.

 

Następnie idź cały czas prosto, chodnikiem, a następnie przez parking wyłożony kostką.

Po lewej miniesz Żabkę i bankomat Euronetu.

Na skrzyżowaniu Chełmskiej z Bobrowiecką skręć w lewo.

Teraz już raczej nie przegapisz CKS-u!

Dworzec Gdański -> CKS:

Opis dojazdu

Jeśli swoją podróż rozpoczynasz na Dworcu Gdańskim, z peronu zejdź na dół i kieruj się w stronę ul. Z. Słomińskiego, (a dokładniej w stronę przystanków tramwajowych).

Po kilku schodkach w górę skręć w lewo, zgodnie z kierunkiem wskazanym na znakach.

Teraz skręć w prawo, w kierunku tramwajów.

 

Dojdź do wyjścia opisanego „kierunek Praga” i wyjdź na powierzchnię.

Jesteś na przystanku tramwajowym Dw. Gdański. Wsiądź w dowolny tramwaj i wysiądź na przystanku Most Gdański.

Cofnij się kilka kroków, przejdź przez torowisko i zejdź po schodach w dół, wprost na przystanek autobusowy Most Gdański 01.

Wsiądź w autobus linii 185 i wysiądź na przystanku Chełmska. Dalsza trasa jest już opisana powyżej.

Komunikacja miejska

Jeśli mieszkasz w Warszawie, albo dojeżdżasz do niej z innych miejsc, to najpewniej nie będziesz przesadnie korzystać z powyższych opisów. Mając to na uwadze poniżej zamieszczamy  listę autobusów, którymi można dojechać bezpośrednio pod CKS lub Maczka.

Autobusy do CKS-u: 

  • Przystanek Bobrowiecka: 107, 119
  • Przystanek Chełmska: 107, 131, 141, 159, 162, 168, 180, 185, 187, N31, N33, N81, N83

 

Bilety

Poruszając się komunikacją miejską w obrębie Warszawy, konieczne jest skasowanie biletu strefy 1. Szczególnej uwadze polecamy bilety weekendowe.

Bilet Weekendowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek kosztuje odpowiednio 24 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy). Zapewni on pełną swobodę w podróżowaniu po całym mieście, a nie tylko pomiędzy CKS-em, a Maczkiem (szkołą noclegową).

Drugą ciekawą opcją jest Bilet Weekendowy Grupowy, uprawniający grupę liczącą do 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek. Kosztuje on 40 zł, więc przy pięciu osobach jego cena wynosi 8 zł na osobę.

Oba te bilety, są biletami na okaziciela, więc nie ma żadnych problemów z przekazywaniem ich sobie, lub jeżdżeniem w różnych grupach.

A tak wyglądają Biletomaty, w których je można kupić.