Jak wziąć udział w zabawie?

LARP Animatsuri 2021 jest ogólnokonwentową zabawą, która odbywa się w konwencji yakuzowej. W jej ramach uczestnicy będą mogli zostać członkami jednej z trzech frakcji, które biorą udział w konflikcie, w którym stawką jest przejęcie wpływów nad Okinawą. Zabawa ta będzie nieco zbliżona w ogólnych założeniach do tych, które odbywały się na poprzednich edycjach Animatsuri. W związku z tym jej ramach będziecie wykonywać zadania dla poszczególnych frakcji, toczyć walki o dzielnice oraz brać udział w specjalnych konkursach będących częścią LARPa. A wszystko to, aby przybliżyć Waszą frakcję do zwycięstwa. Podobnie jak w poprzednich latach stawiamy też większy nacisk na osobisty rozwój Waszych postaci, ale jak zawsze w unikalny dla konwencji sposób.

Kiedy i gdzie będzie odbywała się zabawa?

Zabawa będzie odbywać na terenie niemal całego konwentu. Rozpocznie się ona w konwentową sobotę o 9:00 (oficjalne rozpoczęcie w jednej z sal przeznaczonych na naszego ogólnokonwentowego LARPa) i będzie trwać w przybliżeniu do 18:00 (finałowa walka i rozstrzygnięcie LARPa rozpocznie się o 17:30 na amfiteatrze).

Jak można wziąć udział w zabawie?

W sobotę rano odbędzie się oficjalne rozpoczęcie LARPa, na którym zostaną wyjaśnione dokładnie reguły zabawy. Od tego momentu będzie można dołączyć do zabawy w niemal dowolnym momencie jej trwania, zgłaszając się do sal poszczególnych frakcji. Jeśli nie braliście udziału w oficjalnym rozpoczęciu LARPa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby informację o niej uzyskać właśnie w jednej z nich. Ponadto podczas zabawy będzie funkcjonować także „Dzielnica rozrywkowa”, w której także będziecie mogli się co nieco dowiedzieć o LARPie. Jest to też doskonałe miejsce do wczucia się w klimat naszej zabawy.

Po dołączeniu do jednej ze stron otrzymacie swoją kartę postaci, na której znajdować się będzie informacja o Waszej przynależności frakcyjnej oraz zdobywanym szacunku pozwalającym awansować w hierarchii organizacji.

Na czym będzie polegać zabawa?

Podczas LARPa będziecie wcielać się w role członków jednej z yakuz lub triad walczących o wpływy na Okinawie. W ramach zmagań będziecie walczyć o terytoria (walka na zasadzie Jan-Ken-Pon, czyli Papier-Kamień-Nożyce), uczyć się poszczególnych sztuk walki oraz wykonywać zadania, które pozwolą Wam zdobyć nowy ekwipunek dla Waszego bohatera. Tego typu specjalne zadania będą zlecać Wam oznaczone osoby z odpowiednimi przypinkami. Na sam koniec dwie najlepsze frakcje zawalczą ze sobą w ostatecznej walce. Przedstawiciele trzeciej frakcji będą mogli jednak dołączyć do niej wspierając jedną lub drugą stronę.

Czy jeśli dołączę do zabawy, to muszę w niej brać udział cały czas?

Jak zawsze, tak i tym razem nic nie stoi na przeszkodzie, abyście mogli sobie zrobić przerwę od udziału w niej. Jeśli będziecie potrzebować chwili odpoczynku lub w międzyczasie będzie trwać jakaś atrakcja, która Was interesuje, to oczywiście w każdej chwili możecie to zrobić. Jednak to od Waszego zaangażowania będzie zależało to, czy Wasza frakcja zwycięży.

Czy mogę wziąć własną broń i wykorzystać ją podczas zabawy?

Niestety nie ma możliwości wykorzystania własnej broni podczas zabawy. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy nie mogą mieć przy sobie niebezpiecznych przedmiotów i wszystkie takowe będą musiały zostać oddane ochronie. Istnieje natomiast możliwość posiadania bezpiecznych rekwizytów, ale nie będą one w żaden sposób premiowane w rozgrywce. Wszystkie przedmioty dające bonusy w zabawie będziecie mogli zdobyć na samym LARPie i będą one odpowiednio oznaczone.

Czy potrzebuję odpowiedniego stroju, aby brać udział w zabawie?

Chociaż stroje w konwencji na pewno wpłyną pozytywnie na zabawę, to nie są one wymagane, aby wziąć w niej udział. Mimo to gorąco zachęcamy, jeśli ktoś takowy posiada, aby go ze sobą zabrał. Dzięki temu zabawa z pewnością będzie fajniejsza.

%d bloggers like this: