LARP-owe pytania

LARP Animatsuri 2022 jest ogólnokonwentową zabawą, której tym razem towarzyszą klimaty mitycznej feudalnej Japonii. W jej ramach uczestnicy będą mogli zostać członkami jednej z trzech frakcji, które biorą udział w konflikcie. Zabawa ta będzie nieco zbliżona w ogólnych założeniach do tych, które odbywały się na poprzednich edycjach Animatsuri. W związku z tym jej ramach będziecie wykonywać zadania dla poszczególnych frakcji, toczyć walki o terytorium oraz brać udział w specjalnych konkursach będących częścią LARP-a. A wszystko to, aby przybliżyć Waszą frakcję do zwycięstwa. Podobnie jak w poprzednich latach, stawiamy też większy nacisk na osobisty rozwój Waszych postaci, ale jak zawsze w unikalny dla konwencji sposób.

pexels-dsd-1822605
Co to jest LARP?

LARP – jest to z angielskiego ” Live Action Role-Playing”, a bardziej po ludzku gra MMO w Realu. Odgrywanie pewnej roli i wykonywaniu zadań aby wzmocnić siebie lub swoją drużynę. Podczas trwania LARP-a wcielisz się we własną postać i określisz swoja przynależność względem trzech znacząco różniących się frakcji. Podczas niemal całodniowej zabawy będziesz wykonywać zadania, walczył z innymi graczami (a może nawet z Bossami ]:> ), zdobywał lepsze wyposażenie, nabywał przydatne umiejętności…. A przede wszystkim dobrze się bawił.

Poznawaj nowych ludzi, trenuj swoje strategiczne myślenie i stwórz razem z nami dalszą historię podczas tegorocznego LARP-a.

Gdzie mogę się zapisać i ile zapłacę? 

LARP konwentowy odbywa się w ramach Animatsuri i do udziału w nim wystarczy wejściówka na konwent. 😮 Natomiast zapisać się możesz w każdym momencie trwania zabawy, wystarczy pójść do jednej z siedzib frakcji i popytać poprzebierane osoby.

Kiedy i gdzie się odbędzie LARP Konwentowy?

Zabawa odbywa się w sobotę i trwa od 9 do 17 (pamiętaj o robieniu sobie przerw na wodę i jedzenie). 😉

Szczegółowe miejsca rozpoczęcia, jak i siedziby frakcji znajdziesz w rozpisce atrakcji już podczas Animatsuri. W razie jakbyś się zagubił zawsze możesz przyjść do wioski LARP-owej na piątym piętrze.

Czy gdy dołączę LARP-a to muszę brać udział w jego całości?

Oczywiście nikt nie zmusi was do ciągłej zabawy przez 8 godzin, każdy może dołączyć kiedy zechce i pójść na przerwę aby wziąć udział w innych atrakcjach Animatsuri. Gorąco jednak zachęcamy by wziąć udział w wielkim finale na amfiteatrze, bo jest to niepowtarzalne wydarzenie.

Czy potrzebuję przebrania by wziąć udział w LARP-ie?

Przebrania nie są wymagane na LARP-ie, ale jeżeli masz możliwość upodobnienia się do średniowiecznych Japończyków to na pewno pomoże Ci się wczuć w świat przedstawiony oraz zbudować odpowiedni klimat wokół siebie.