LARP – Wstęp

W odległej dolinie Tōshin mieściło się kilka niewielkich wiosek, w których mieszkali wyznawcy trzech bóstw, inaczej zwanych Kami: Pani Ryżu – odpowiedzialnej za dobrobyt rolny, Pana Gór – otaczającego dolinę opieką oraz Kami Rzeki – władające źródłami wody. Mieszkańcom żyło się pod dostatkiem i w harmonii. Kami nie ingerowali w ich życie więcej niż to konieczne i z przyjemnością obserwowali rozwój cywilizacji. Nikt jednak nie spodziewał się nadchodzącego sztormu.

Władca demonów, Tarato, posiadacz potężnego kryształu przeładowanego energią Qi, postanowił przeprowadzić swoją armię przez dolinę, samemu idąc na czele. Pod niebem spowitym czarnymi chmurami siał zniszczenie, podążając od jednej wioski do następnej. Pogoda szalała, a błyskawice rozdzierały niebo, zwiastując nadciągający chaos. Pani Ryżu chcąc chronić dolinę, rozpostarła wokół niej swoje pnącza, izolując w ten sposób Władcę Demonów od jego potwornych wojsk. Uwięziony w dolinie stracił przewagę. Wykorzystując brak wsparcia demonicznych podwładnych, pozostałe dwa bóstwa postanowiły stawić czoła wrogowi. Pan Gór jako pierwszy stanął do walki, lecz szybko zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie sprostać mocy kryształu, który dzierżył Tarato. Trzeba było go zniszczyć.

Wtedy Władca Demonów niespodziewanie utracił grunt pod nogami. To Kami Rzeki przekierowało w jego kierunku bezlitosny nurt wody, uderzając w niego fala za falą, nie pozwalając mu odzyskać równowagi. Ten moment pozwolił Panu Gór przechwycić kryształ i rozłupać go na tysiące kawałków pod ciężarem ogromnego głazu. Fragmenty zmyła woda i rozniosła je po całej dolinie. Klęska Tarato była już kwestią czasu, pozbawiony źródła mocy nie był już wyzwaniem dla trójki potężnych Kami. Demoniczne wojska porzuciły swój szyk. Część uciekła, a reszta atakowała, próbując pomścić swego Pana. Nie mogli dorównać siłą dobrym bóstwom, lecz ich liczba niemal doprowadziła do wyczerpania ich mocy.

Ogrom zniszczeń, które przyniosło to stracie, dotarł do wszystkich dopiero po zabiciu ostatniego demona. Dolina była spustoszona, dziesiątki ludzi straciło życia i domostwa, a uprawy zmyła woda. Widząc rozpacz mieszkańców, Kami wykorzystali resztki swojej mocy, by odnowić krajobraz, pola rolne i chaty, w ten sposób poświęcając się ludzkości.

Lata mijały, a wioski w dolinie rozrastały się, pozostawiając tragedie tamtego burzowego dnia w przeszłości. Fragmenty rozbitego kryształu wciąż emanujące energią były znajdowane przed mieszkańców i umieszczane w świątyniach i kapliczkach poświęconych miłosiernym bóstwom. Niektórzy jednak chcąc je wykorzystać, pozostawiali je dla siebie…

W tym roku zabierzemy was do magicznych czasów feudalnej Japonii. Do okresu gdzie jawa miesza się ze snem, a legendy i mity stają się prawdą. Doświadczysz różnorakich postaci z wierzeń Shintōistycznych, jak i porozmawiasz ze zwykłymi mieszkańcami mającymi nie takie zwykłe problemy i zadania. Zabawa z grubsza będzie toczyła się w formie znanej z innych naszych LARP-ów ogólnokonwentowych na Animatsuri, a więc będzie polegała na dołączeniu do jednego z trzech stronnictw oraz toczeniu walk (przy pomocy mechaniki Papier-Kamień-Nożyce) oraz wykonywaniu zlecanych zadań, które pozwolą Waszej organizacji zwyciężyć w rywalizacji. Jednak LARP to nie tylko walka o zwycięstwo dla swojej organizacji, ale także budowanie własnej historii. Każdy z uczestników będzie mógł wraz ze zdobywanym doświadczeniem awansować w hierarchii, zdobywać ekwipunek pozwalający na skuteczniejszą walkę oraz szkolić się w sztukach walki. Stańcie więc do walki po stronie jednej z trzech frakcji i sprawcie, aby Wasza historia odcisnęła swój ślad w historii tego świata!

%d bloggers like this: