LARP – Wstęp

Mamy rok 1991. W Japonii od dwóch lat trwa era Heisei, która niestety nie rozpoczęła się najlepiej dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Wzrost cen i kolejne polityczne skandale okazały się zapowiedzią kryzysu gospodarczego, który uderzył także w interesy dotychczas dobrze funkcjonującej yakuzy. Klan Matsuri, który po wygranej z Klanem Kageyama umocnił swoje panowanie w regionie Kanto, boleśnie odczuł skutki recesji. Zmusiło to władze Klanu do tego, aby poszukiwać nowych źródeł dochodu i rozszerzenie swojej działalności poza okolice Tokyo i otaczającego stolicę regionu. Idealnym miejscem wydawała się Okinawa – archipelag wysp znajdujących się na południu, które jeszcze do lat 70-tych były pod okupacją Stanów Zjednoczonych. 

Te odległe wyspy w dużej mierze utrzymują się z subsydiów japońskiego rządu oraz z turystyki, a ponadto wciąż obecna jest tam baza wojskowa USA. Jednakże nie tylko Klan Matsuri skierował swoje zainteresowanie na ten region. Klan Kageyama po porażce w regionie Kanto przez długi czas szukał swojego miejsca w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale w końcu udało mu się skonsolidować w Naha na Okinawie, gdzie ponoć nawet ubijają interesy z Amerykanami stacjonującymi w miejscowej bazie. Przybycie przedstawicieli Klanu Matsuri do Naha z pewnością doprowadzi do ponownego wybuchu wojny między zwaśnionymi klanami, którego stawką nie tylko będzie już władza w regionie, ale być może także i przetrwanie w trudnych czasach kryzysu. 

Jednak na tej wojnie skorzystać mogą nie tylko członkowie yakuzy. Nadchodzący konflikt między dwoma klanami jest na rękę także innej organizacji, triadzie “Czarny Lotos” mającej swoją główną siedzibę na znajdującym się dość blisko Okinawy Tajwanie. Liczą oni na wywalczenie w tej sytuacji własnego miejsca w Kraju Kwitnącej Wiśni, a nie ma lepszej okazji niż wkroczenie gdy oba Klany są osłabione zarówno recesją jak i toczoną wojną. “Czarny Lotos”, chociaż pochodzi z Tajwanu, skupia w swojej organizacji nie tylko Chińczyków. Myśląc dalekosiężnie w swoich strukturach w Japonii mają także miejscowych, a w tym dość wysoko w ich hierarchii znajdują się przedstawiciele zamieszkującej Okinawę mniejszości koreańskiej oraz sami Japończycy. 

Jednak czy triada zdoła wywalczyć swoje miejsce i utrzymać się nawet w tak dalekiej części Kraju Kwitnącej Wiśni? Wszak wiele zagranicznych organizacji próbowało już swojego szczęścia, ale nigdy nie udało im się dłużej utrzymać. Tym razem jednak yakuza jest w znacznie większych kłopotach niż dawniej, ale czy to wystarczy? Czy może jednak to Klan Matsuri zdoła przejąć kontrolę nad Okinawą i ustabilizować swoją sytuację w czasach kryzysu? A może to Klan Kageyama będzie w stanie utrzymać swój nowy dom i pokonać zarówno dawnych oraz nowych wrogów, zapewniając tym samym sobie szansę na przyszłość? Tylko od Was zależy jak potoczą się losy tego konfliktu!

Serdecznie zapraszamy Was na kolejną odsłonę naszego Animatsurowego LARPa w klimatach yakuzy! Tym razem nasza historia będzie rozgrywać się na początku lat 90-tych na Okinawie, gdzie ciepłe subtropikalne klimaty japońskiego archipelagu połączą się z walką o władzę.

Warto też zaznaczyć, że chociaż LARP ten jest kontynuacją historii naszych poprzednich LARPów yakuzowych, to jego formuła oraz historia jest w pełni przystosowana także do osób mających po raz pierwszy styczność z naszymi yakuzowymi LARPami i nie jest wymagana znajomość poprzednich edycji tego LARPa. Sama zabawa będzie toczyła się w formie znanej z innych naszych LARPów ogólnokonwentowych na Animatsuri, a więc będzie polegała na dołączeniu do jednego z trzech stronnictw oraz toczeniu walk (przy pomocy mechaniki Papier-Kamień-Nożyce) oraz wykonywaniu zlecanych zadań, które pozwolą Waszej organizacji zwyciężyć w rywalizacji.

Jednak LARP to nie tylko walka o zwycięstwo dla swojej organizacji, ale także budowanie własnej historii niczym prawdziwy yakuza. Każdy z uczestników będzie mógł wraz ze zdobywanym doświadczeniem awansować w hierarchii, zdobywać ekwipunek pozwalający na skuteczniejszą walkę oraz szkolić się w sztukach walki, które także miały swoje miejsce w historii Okinawy. Stańcie więc do walki po stronie jednej z trzech frakcji i sprawcie, aby Wasza historia odcisnęła swój ślad w historii naszych yakuzowych LARPów!

%d bloggers like this: