Nasi goście

Radomir Rakowski

Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia, od lat uwielbiający grę na pianinie i muzykę z anime. Twórczość takich geniuszy jak Joe Hisaishi, Wada Kaoru czy Yuki Kajiura miała od dawna duży wpływ na jego styl muzyczny. Obecnie pracuje nad wypromowaniem autorskiego materiału na pianino. Uczestników Animatsuri chciałby serdecznie zaprosić na koncert fortepianowy najpiękniejszych melodii z anime i japońskich gier.

Rafał Nobis

Kolekcjoner kart Pokémon TCG. Do niedawna wyłącznie kolekcjoner kart vintage. Jego kolekcja japońskich i angielskich kart PSA 10 z serii Base Set, Jungle i Fossil opiewa na blisko 500 sztuk. Większość kart gradował samodzielnie. Od lipca 2021 założyciel PKMNGRADE — pierwszej polskiej firmy gradingowej, specjalizującej się w kartach Pokémon. Wprowadził innowacje na europejskiej scenie gradingowej: odporne na pęknięcia i promieniowanie UV, pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi case’y z microchipem NFC, etykietą wykonaną ze strukturalnego jedwabnego papieru i z innowacyjnym systemem magnetycznym.

Kobito Rakugo

Grupa trojga pasjonatów zajmujących się, już od kilku lat, japońskim teatrem jednego aktora — rakugo. Celem grupy jest propagowanie wiedzy o tej niszowej oraz pięknej sztuce gawędziarskiego teatru.

Jacek Lipiński

Główny instruktor Kendo w dojo Tonbo Kendo Warszawa, były wiceprezes Polskiego Związku Kendo. Kendo trenuje w Warszawie, często podróżując, by doskonalić swe umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych instruktorów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy. Autor książki „Kendo — nie tylko dla dzieci” oraz konsultant sztuk walki w produkcjach filmowych. Od wielu lat prowadzi działania mające na celu przybliżenie ludziom ducha Kendo i kultury Japonii, propagując przy tym uprawianie wszelkich form zdrowej aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród młodzieży.

Klub Tonbo Kendo

Powstał w 2008 roku pod nazwą Kendo Shodokan Warszawa, który postawił sobie za zadanie stworzyć mocny ośrodek kendo na południu Warszawy. Tonbo to po japońsku „ważki”, które były popularnym motywem w symbolice samurajskiej, widocznym do dziś na japońskich akcesoriach. Ważka jako stworzenie niepotrafiące latać w tył, symbolizowała nieustraszonych wojowników, którzy w każdej sytuacji prą do przodu bez zwątpienia. W ciągu sześciu lat działalności klub dorobił się brązowego medalisty Mistrzostw Europy, czterech medalistów Mistrzostw Polski oraz wykształcił szereg osób z grona kadry narodowej. Klub Tonbo Kendo przeprowadzi pokaz i warsztaty Kendo dla uczestników.

Leaflit

Wirtualna streamerka z isekajowego świata. Pół glut, pół wróżka, ale w całości przeurocza. Zajmuje się developowaniem gier, zarówno tych elektronicznych, jak i papierowych. Zwłaszcza tymi drugimi jest tak zauroczona, że założyła nawet całe studio zajmujące się ich produkcją – Angel’s Sword Studios! Jednak nie samymi grami człowiek żyje – Leaflit to też jedna z największych fanek serii Pretty Cure na świecie! Oprócz tego jest świetną komediantką, pionierką VTubingu i znaną osobowością na zachodniej scenie vtuberkowej. Zdecydowanie warto ją poznać!

Yuria

Yuria to anglojęzyczna wirtualna streamerka z tajemniczej krainy Ailurus. Kiedyś była zwykłą czerwoną pandą, ale jej życie zostało obrócone do góry nogami po tym jak nieudane zaklęcie zmieniło ją w ludzką hybrydę! Teraz robi co może, żeby dostosować się do nowej rzeczywistości – pomaga jej w tym pozytywne nastawienie, pełne życzliwości i miłości do ludzi. Członkini Angel’s Sword Studios. Wielka fanka horrorów, beat-em-upów i gier FromSoftware, z których najbardziej lubi Bloodborne. 

Morino Peari

Wirtualna streamerka posługująca się angielskim i japońskim. Gruszkowa wróżka, która po ciężkim dniu pracy lubi prowadzić transmisje ku uciesze widzów. Oprócz tego jest też zdolną śpiewaczką. Zawodowo Pearin zajmuje się riggowaniem Live2D, czyli nadawaniem życia dwuwymiarowym postaciom – na przykład VTuberkom takim jak ona. Fanka gier strategicznych takich jak Age of Empires. Bardzo zżyta ze swoją społecznością.

Nina Saotome

Wirtualna streamerka z Niderlandów. Swego czasu działała jako magiczna dziewczynka z innego świata, ale po spotkaniu z groźną ciężarówką została przeniesiona na naszą Ziemię. Uzdolniona wokalistka-samouk, która wielokrotnie występowała już na licznych zagranicznych konwentach – tym razem zaśpiewa u nas w Polsce! Na swoich streamach najczęściej prowadzi bardzo otwarte i wyluzowane pogadanki, karaoke pełne hitów z zachodnich gier czy anime oraz przechodzi gry takie jak Stalker, Fallout, Metal Gear Solid czy Silent Hill.

Hikomikos

Kolekcjoner różności od 1996 roku. Od 1999 roku skupił się na serii Pokemon i jej produktach. Po premierze w 2010 roku polskojęzycznej serii kart DP1 Diament i Perła zaczął interesować się Kolekcjonerską Grą Karcianą Pokemon, aby zebrać pełną kolekcję, co mu się udało. Obecnie zbiera nowe sety i nagrywa ciekawe filimiki na portalu Youtube dla fanów Pokemonów i nie tylko.

Masato Yokoe

Shamisenista i instruktor japońskiej ceremonii herbacianej, propagator japońskiej kultury tradycyjnej w Polsce. Podczas konwentu Animatsuri wystąpi dla Was z koncertem tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją.

Staszek "Szybki jest" Mąderek

Reżyser, scenarzysta, kompozytor, aktor i niezależny producent filmowy w jednym. Zasłynął dzięki parodii zwiastuna filmowego o nazwie „Stars in Black”, który to krótkometrażowy film przysporzył mu grono fanów. Od lat związany z fantastyką oraz kinem udziela się na konwentach organizując warsztaty o tematyce filmowej.

Urushura Cosplay

Na co dzień aktorka, w czasie wolnym lider grupy taneczno-cosplayowej. W swoich pracach skupia się na detalach, estetyce, jednakże jej głównym atutem jest niezrównane doświadczenie oraz obycie ze sceną – potwierdzają to wielokrotnie zdobywane nagrody za występy solowe.

Stefanka

Specjalistka od tworzenia zbrojonych elementów cosplayu. Wykorzystuje do tego mnogość różnych technik w tym druk 3D, a największą uwagę przykuwa do malowania i cieniowania detali. Poza cosplayem, w kręgu jej zainteresowań jest również fotografia cosplayowa, tworzenie figurek i uczestnistwo w LARPach.

Brother Varcolac

Znany w środowisku cosplayowym twórca, specjalizujący się w zbrojach. Nie straszna mu scena, co udowodnił, wygrywając między innymi nagrody na Maskaradzie oraz wielu innych konwentach, wliczając w to Animatsuri.

Jeremiah Kane

Czteroosobowy zespół muzyczny z Poznania, który łączy w swojej muzyce takie gatunki jak synthwave, darksynth i metal, dodając do tego szczyptę brzmienia soundtracków z gier retro. Na swoim koncie mają ciepło przyjęte 2 albumy, 1 EP oraz kilka singli, koncerty na festiwalach oraz trasy koncertowe po Europie. Żywiołowa i energiczna muzyka, którą tworzą sprawia, że nie sposób się nudzić podczas ich koncertów. Przy każdym show stawiają na interakcję z publiką oraz szaloną zabawę, dając z siebie 2500% procent energii aż do rana. 

Sakuramai Poland

Grupa „Sakuramai Poland” została założona w grudniu 2012 roku przez Emiko Tanakę i Eriko Yamaki. Grupa działa w trzech miastach w Polsce: Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Za cel obrała sobie zapoznanie Polaków z kulturą japońską oraz szerzenia wśród nich lepszego jej zrozumienia poprzez taniec Yosakoi. Podczas swoich występów prezentują unikalny taniec łączący ze sobą styl tradycyjny i współczesny, który został zapoczątkowany w prefekturze Kochi w 1954 roku.

Szkoła Szabli Japońskiej Kenseikan

Nasza szkoła miecza powstała, by nauczać szermierki samurajskiej. Poza samymi umiejętnościami bojowymi, uwagę zwracamy również reihō i sahō – maniery lub etykietę. Jesteśmy jedną ze szkół praktykujących tameshigiri – testy cięć na wcześniej przygotowanych celach, by zweryfikować umiejętności nabywane podczas zajęć w większej grupie.

FocusON Twins

FocusON Twins to kreatorzy K-POP i Anime kontentu. Chłopaki nagrywają na TikTok oraz tworzą covery taneczne do choreografii K-popowych na Instagramie oraz Youtubie.

Dianko Lastrea

Wirtualna streamerka. Wróżka z krainy Tir Na Nog. Na co dzień streamuje w języku angielskim, ale zna też płynnie język polski. Znana z nieobliczalnych pokładów pozytywnej energii i niepoddawania się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Uwielbiana przez polskich fanów. Bardzo kreatywnie podchodzi do VTubingu, grając w najróżniejsze i często niepowiązane ze sobą gry, tworząc niekonwencjonalne show czy śpiewając na karaoke w trzech językach.

Shinkage-ryū Hyōhō Sei no Kai

Tradycyjna japońska sztuka walki mieczem, wywodząca się z epoki Sengoku. Jej założycielem był Kamiizumi Ise-no-Kami Nobutsuna, zaś jego najlepszym uczniem sam Yagyu Sekishusai Munetoshi, mianowany nadwornym nauczycielem kenjutsu na dworze szogunów Tokugawa. Od ponad 500 lat Shinkage-ryū jest przekazywane bezpośrednio i nieprzerwanie z pokolenia na pokolenie. Shinkage-ryū Hyōhō w Polsce istnieje już od 2005 roku. Shihanem naszej organizacji Sei no Kai jest Sensei Narazaki Nobuki. Polscy praktycy Shinkage-ryu koncentrują się na zachowaniu czystości przekazu, aby odtwarzać techniki, które były doceniane i skuteczne w okresie wojen domowych Sengoku, zachowując bezpośredni przekaz, ucząc się tylko od japońskich nauczycieli.

Treningi od września 2021 będą odbywały się w Budojo. Więcej informacji wkrótce na stronie www i FB klubu.

Ines

Polska VTuberka, jedna z nielicznych (jeszcze!) reprezentantek polskiej sceny wirtualnych Youtuberów — relatywnie nowego medium, które w coraz szybszym tempie zdobywa popularność na całym świecie. Sama stworzyła swój wirtualny avatar. Streamuje granie w gry i rysowanie. Jest członkinią grupy VPoland, reprezentuje drugą generację.

Kairi in Cosplayland

Pamięta czasy kostiumów z kartonu i plakatówek na włosach. Weteranka lubująca się przede wszystkim w prezentacjach scenicznych. Niegdyś polska reprezentantka wielu konkursów międzynarodowych, dzisiaj już mniej zajmuje się tworzeniem kostiumów, ale bardzo uważnie śledzi poczynania młodego pokolenia. Aktualnie producentka i reżyserka dużych około cosplayowych projektów scenicznych i fotografka cosplayowa.

Mizu Cosplay

Przygodę z cosplayem rozpoczęłam prawie 7 lat temu, nie wiem kiedy ten czas tak zleciał  Pasjonuję się teatrem i szyciem, z połączenia tych dwóch rzeczy powstała nowa zajawka-cosplay. Moją ulubioną częścią tworzenia są propy, rekwizyty i szycie, od małych kreacji po suknie balowe. Mam na swoim koncie wiele występów scenicznych oraz nagród za prezentacje sceniczne. Z niecierpliwością będę czekać, aby zobaczyć Wasze niesamowite stroje i występy na tegorocznej scenie Animatsuri! <3 Do zobaczenia!

Akiharu

Grupa cosplayowo-taneczna, skupiona na serii Love Live! Miłość do idolek, tańca i cosplayu połączyła nas w roku 2018 i do dziś tworzymy wspólnie stroje, występy oraz taneczne video. Na Animatsuri zaprezentujemy się w dwuosobowym składzie jako zespół Saint Snow z anime Love Live! Sunshine!!, jednak nie zabraknie innych członkiń naszego teamu, które również odwiedzą z nami konwent <3 
Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas na naszym występie, a fani idolek ucieszą się z możliwości obejrzenia nas na żywo! >w<