Nasi goście

Rafał Nobis

Kolekcjoner kart Pokémon TCG. Do niedawna wyłącznie kolekcjoner kart vintage. Jego kolekcja japońskich i angielskich kart PSA 10 z serii Base Set, Jungle i Fossil opiewa na blisko 500 sztuk. Większość kart gradował samodzielnie. Od lipca tego roku założyciel PKMNGRADE — pierwszej polskiej firmy gradingowej, specjalizującej się w kartach Pokémon. Wprowadził innowacje na europejskiej scenie gradingowej: odporne na pęknięcia i promieniowanie UV, pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi case’y z microchipem NFC, etykietą wykonaną ze strukturalnego jedwabnego papieru i z innowacyjnym systemem magnetycznym.

Masato Yokoe

Shamisenista i instruktor japońskiej ceremonii herbacianej, propagator japońskiej kultury tradycyjnej w Polsce. Podczas konwentu Animatsuri wystąpi dla Was z koncertem tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją.

Kobito Rakugo

Grupa trojga pasjonatów zajmujących się, już od kilku lat, japońskim teatrem jednego aktora — rakugo. Celem grupy jest propagowanie wiedzy o tej niszowej oraz pięknej sztuce gawędziarskiego teatru.

Klub Tonbo Kendo

Powstał w 2008 roku pod nazwą Kendo Shodokan Warszawa, który postawił sobie za zadanie stworzyć mocny ośrodek kendo na południu Warszawy. Tonbo to po japońsku „ważki”, które były popularnym motywem w symbolice samurajskiej, widocznym do dziś na japońskich akcesoriach. Ważka jako stworzenie niepotrafiące latać w tył, symbolizowała nieustraszonych wojowników, którzy w każdej sytuacji prą do przodu bez zwątpienia. W ciągu sześciu lat działalności klub dorobił się brązowego medalisty Mistrzostw Europy, czterech medalistów Mistrzostw Polski oraz wykształcił szereg osób z grona kadry narodowej. Klub Tonbo Kendo przeprowadzi pokaz i warsztaty Kendo dla uczestników.

Shinkage-ryū Hyōhō Sei no Kai

Tradycyjna japońska sztuka walki mieczem, wywodząca się z epoki Sengoku. Jej założycielem był Kamiizumi Ise-no-Kami Nobutsuna, zaś jego najlepszym uczniem sam Yagyu Sekishusai Munetoshi, mianowany nadwornym nauczycielem kenjutsu na dworze szogunów Tokugawa. Od ponad 500 lat Shinkage-ryū jest przekazywane bezpośrednio i nieprzerwanie z pokolenia na pokolenie. Shinkage-ryū Hyōhō w Polsce istnieje już od 2005 roku. Shihanem naszej organizacji Sei no Kai jest Sensei Narazaki Nobuki. Polscy praktycy Shinkage-ryu koncentrują się na zachowaniu czystości przekazu, aby odtwarzać techniki, które były doceniane i skuteczne w okresie wojen domowych Sengoku, zachowując bezpośredni przekaz, ucząc się tylko od japońskich nauczycieli.

Treningi od września 2021 będą odbywały się w Budojo. Więcej informacji wkrótce na stronie www i FB klubu.

Ines

Polska VTuberka, jedna z nielicznych (jeszcze!) reprezentantek polskiej sceny wirtualnych Youtuberów — relatywnie nowego medium, które w coraz szybszym tempie zdobywa popularność na całym świecie. Sama stworzyła swój wirtualny avatar. Streamuje granie w gry i rysowanie. Jest członkinią grupy VPoland, reprezentuje drugą generację.

Kairi in Cosplayland

Pamięta czasy kostiumów z kartonu i plakatówek na włosach. Weteranka lubująca się przede wszystkim w prezentacjach scenicznych. Niegdyś polska reprezentantka wielu konkursów międzynarodowych, dzisiaj już mniej zajmuje się tworzeniem kostiumów, ale bardzo uważnie śledzi poczynania młodego pokolenia. Aktualnie producentka i reżyserka dużych około cosplayowych projektów scenicznych i fotografka cosplayowa.

Urushura Cosplay

Przygodę z cosplayem rozpoczęłam 6 lat temu. W moim pierwszym stroju przyszłam właśnie na Animatsuri! Uwielbiam szyć idolkowe stroje oraz inne urocze outfity. Moją specjalnością jest aktorstwo i sceniczne występy. Mam na swoim koncie wiele ról w produkcjach telewizyjnych oraz internetowych oraz nagród za prezentacje sceniczne. Z tego powodu nie mogę doczekać się aby móc zobaczyć to jak Wy zaprezentujecie się na wyjątkowej scenie cosplayowej podczas tej edycji konwentu. <3

Mizu Cosplay

Przygodę z cosplayem rozpoczęłam prawie 7 lat temu, nie wiem kiedy ten czas tak zleciał  Pasjonuję się teatrem i szyciem, z połączenia tych dwóch rzeczy powstała nowa zajawka-cosplay. Moją ulubioną częścią tworzenia są propy, rekwizyty i szycie, od małych kreacji po suknie balowe. Mam na swoim koncie wiele występów scenicznych oraz nagród za prezentacje sceniczne. Z niecierpliwością będę czekać, aby zobaczyć Wasze niesamowite stroje i występy na tegorocznej scenie Animatsuri! <3 Do zobaczenia!

Jacek Lipiński

Główny instruktor Kendo w dojo Tonbo Kendo Warszawa, były wiceprezes Polskiego Związku Kendo. Kendo trenuje w Warszawie, często podróżując, by doskonalić swe umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych instruktorów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy. Autor książki „Kendo — nie tylko dla dzieci” oraz konsultant sztuk walki w produkcjach filmowych. Od wielu lat prowadzi działania mające na celu przybliżenie ludziom ducha Kendo i kultury Japonii, propagując przy tym uprawianie wszelkich form zdrowej aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród młodzieży.

Akiharu

Grupa cosplayowo-taneczna, skupiona na serii Love Live! Miłość do idolek, tańca i cosplayu połączyła nas w roku 2018 i do dziś tworzymy wspólnie stroje, występy oraz taneczne video. Na Animatsuri zaprezentujemy się w dwuosobowym składzie jako zespół Saint Snow z anime Love Live! Sunshine!!, jednak nie zabraknie innych członkiń naszego teamu, które również odwiedzą z nami konwent <3 
Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas na naszym występie, a fani idolek ucieszą się z możliwości obejrzenia nas na żywo! >w<

%d bloggers like this: