Nasi goście

Koncerty

Kanako Ito

Utalentowana piosenkarka, której głos znacie z tak kultowych serii jak Steins;Gate, Saya no Uta, Chaos;Head, Higurashi, Lamento i wielu innych. Jej piosenki mają są głównie z gatunku jPop i znajdą się tam tak samo bardzo szybkie, jak i wolniejsze utwory. Na Animatsuri 2024 zaśpiewa po raz pierwszy w Polsce. 

Try! Mirai!!

,,Try! Mirai!!” to grupa taneczno-cosplayowa, która rozpoczęła swoją działalność dopiero kilka miesiecy temu, jednak w większości posiadają już duże doświadczenie sceniczne i cosplayowe, a ich miłość to tańca i idolek rezonuje na wszystkich dookoła! W tym roku pojawią się na warszawskiej scenie Animatsuri na swoim wyjątkowym, pierwszym w ich działalności występie na żywo!
Zdążyły już pokazać, że scena to ich prawdziwy żywioł, zdobywając nagrodę za najlepszą scenkę na konkursie cosplay na Remconie 2024, z coverem piosenki Dragon Riders! Chociaż specjalizują się w coverach z serii Love Live, to planują rozszerzać swoją działalność też o inne serie. Z czym zatem pojawią się na Animatsuri?

Masato Yokoe

Shamisenista i instruktor japońskiej ceremonii herbacianej, propagator japońskiej kultury tradycyjnej w Polsce. Podczas konwentu Animatsuri wystąpi dla Was z koncertem tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją.

Makes Sense

Czteroosobowy skład z Warszawy, który rozpoczął swoją wspaniałą muzyczną podróż w 2023 roku. Ich muzyka oscyluje w klimatach punk-rocka i J-rocka, a teksty są również napisane po japońsku. Na Animatsuri będą promować swoją pierwszą EP o tytule “No Jokes”, którą wydali w maju tego roku. Choć stawiają swoje pierwsze kroki jako zespół, to mają naprawdę ogromny potencjał, więc warto dać im szansę.

Red Crow

Red Crow – Zespół prawie z Gdańska grający muzykę, najprościej definiowaną jako metalcore. W swoich kawałkach lubią zawrzeć dużo elektroniki jak i symfonicznych brzmień. Muzyczną inspirację czerpią z 2010 roku jak i nowoczesnego metalu i elektroniki. Lirycznie nawiązują do popularnych dzieł kultury takich jak: „NieR: Automata”, „Mobile Suit Gundam”, „Initial D” i wiele innych. A tak na serio to zapraszamy na muzyczną stymulację + metal – zabawa : )

Kamil Abt Kwartet

Zespół Kamila Abta, błądząc w labiryntach dźwięków, snuje opowieści o życiu pełnym tajemnic i namiętności. Każda nuta jest echem przeszłych doświadczeń, niczym fale wspomnień, które niosą ślady dawnych podróży. Przemierzając kontynenty, splatają swoje dusze z odmiennymi kulturami, jak korzenie drzew w gęstym lesie.


Ich jazz współczesny płynie nieujarzmiony jak rzeka z post-bopowym rytmem, nosząc w sobie zarówno szaleństwo, jak i spokój. Wolność free jazzu przypomina powiew wiatru,
nagle zrywający się i niosący nieznane. Słońce latynoskich brzmień rozgrzewa ich muzykę, a światowe melodie, jak kolorowe ptaki, przysiadają na gałęziach ich kompozycji.


Muzyka zespołu to więcej niż dźwięki – to poezja istnienia, opowieść o duszy, która wędruje przez świat, szukając siebie samej. Każdy koncert jest podróżą, każdy utwór mapą, a oni, jako wędrowcy w tej muzycznej krainie, oddają się jej całkowicie, pozwalając,
by prowadziła ich ku nieskończoności.

Radomir Rakowski

Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia, od lat uwielbiający grę na pianinie i muzykę z anime. Twórczość takich geniuszy jak Joe Hisaishi, Wada Kaoru czy Yuki Kajiura miała od dawna duży wpływ na jego styl muzyczny. Obecnie pracuje nad wypromowaniem autorskiego materiału na pianino. Uczestników Animatsuri chciałby serdecznie zaprosić na koncert fortepianowy najpiękniejszych melodii z anime i japońskich gier.

Katarzyna Karpowicz

Absolwentka japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Gry na koto uczyła się podczas pobytu w Tokio na stypendium naukowym pod kierunkiem sensei Shumiho Ozaki (szkoła Yamada-ryu), uczennicy znanego wirtuoza i kompozytora tradycyjnej muzyki japońskiej – Shina Miyashity. Interesuje się zarówno klasyczną muzyką japońską, jak i bardziej współczesną. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także wykorzystanie nowych technik gry w jazzie oraz muzyce improwizowanej. Pani Katarzyna ponownie zagra dla nas na koto, dzięki czemu będziecie mogli się nieco lepiej zapoznać z dźwiękami, które oferuje ten fantastyczny instrument.

Cosplay

Fenix Fatalist

Pochodząca z Ukrainy – Maria Karpenko. Maria zajmuje się cosplayem od ponad 15 lat i w tym czasie stworzyła około 100 różnych strojów, głównie związanych z grami i anime.  Współpracowała również z takimi firmami jak PlayStation i CYGAMES.

Oprócz cosplayu, Maria jest współwłaścicielką FD Cosplay Studio, które specjalizuje się w tworzeniu kostiumów dla cosplayerów. Niedawno Maria rozpoczęła własny kurs online: “Marketing dla twórców – jak rozwijać swoją markę przez media społecznościowe”. Tam uczy twórców z różnych dziedzin, jak promować siebie i osiągać cele biznesowe za pomocą mediów społecznościowych. Przedsmak tego kursu możecie poznać już na naszym konwencie, ponieważ w niedzielę poprowadzi dla was prelekcję!

Star Nacho

Cosplay jest jej pasją odkąd postawiła w nim pierwsze kroki prawie osiem lat temu. Kocha w nim jego różnorodność, przełamywanie granic i barier, które wydają się niemożliwe do przekroczenia. Żadne inne hobby nie sprawia jej tyle satysfakcji co tworzenie czegoś od zera, w szaleńczym, naładowanym kofeiną procesie pełnym oparów kleju i plam farby.  Pokochała się z pianką, to tworzenie skomplikowanych armorów i wielkich propów uwielbia najbardziej.


Zawodowo związana od kuchni z branżą gier video. Jako grafik z wieloletnim doświadczeniem, uczestniczy w procesie tworzenia oraz wydawania gier na PC i konsole. Prywatnie stara się łączyć ze swoim zawodem każdą ze swoich pasji – zarówno cosplay, wcielając się w ukochane postaci z gier, jak i pisarstwo – opowiadając własną historię na łamach jej nowej gry z gatunku indie – Kamikaze Lassplanes.

Mikasa

Wieloletnia cosplayerka, której pasja sięga 2016 roku. Jest członkinią grupy Try Mirai, gdzie nie tylko doskonali swoje umiejętności jako grafik, ale także pełni rolę menagera. Jej specjalizacją są stylizacje peruk oraz szczegółowe odwzorowanie postaci z uwzględnieniem ich osobowości.

Poza światem cosplayu Mikasa jest miłośniczką żółwi i gwiazd, aktywnie uczestniczy jako idolka w działalności grupy Try Mirai, gdzie miała swoje epizody na konkursowych scenach. Perfekcjonistka w każdym calu, nie boi się wyzwań, dbając o każdy detal od peruki po klimatyczne sesje zdjęciowe.

Zajmuje się również grafiką komputerową i hobbystycznie fotografią, tworząc z innymi cosplayerami magiczne historie na zdjęciach. W wolnych chwilach można ją spotkać także na Twitchu, gdzie dzieli się swoimi przygodami podczas grania w ulubione gry.

I-chan

Utalentowana tancerka, która swoją przygodę z tańcem rozpoczęła już jako dziecko. Wspólnie z grupą taneczną brała udział w różnych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając wiele nagród. Jej największym osiągnięciem było wicemistrzostwo Polski. Później stała się asystentką instruktora, a po uzyskaniu certyfikatu i legitymacji instruktorskiej oficjalnie uczyła tańca przez około 10 lat. Oprócz tego posiada również certyfikat instruktora fitness i aerobiku. Jej specjalizacją są style takie jak Disco dance, Hip hop, Jazz, a także podstawy klasyki, vogue i inne style taneczne. W świecie cosplayu była członkiem i trenerem różnych grup, takich jak Oneiro, Kaishi, Akiharu, a obecnie jest trenerką w Try!Mirai! i członkiem Bunkatsu. W tych grupach odpowiedzialna była za naukę istniejących układów tanecznych lub tworzenie nowych.

Wi Cosplay - Wojti & Iya

To małżeński duet cosplayowy, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie wspólnej działalności cosplayowej. Cosplayem zajmują się jednak dłużej i łącznie mają aż 30 lat doświadczenia! Reprezentowali Polskę w 2019 roku w finałach International Cosplay League oraz w 2022 roku w finałach Clara Cow’s Cosplay Cup. Mają na swoim koncie wiele zdobytych nagród cosplayowych, w tym znaczną część za występy sceniczne. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na kanale na Youtube, a ostatnio także na Tiktoku! Z chęcią służą dobrą radą i wspierają początkujących cosplayerów!

Sztuki walki

Klub Tonbo Kendo

Powstał w 2008 roku pod nazwą Kendo Shodokan Warszawa, który postawił sobie za zadanie stworzyć mocny ośrodek kendo na południu Warszawy. Tonbo to po japońsku „ważki”, które były popularnym motywem w symbolice samurajskiej, widocznym do dziś na japońskich akcesoriach. Ważka jako stworzenie niepotrafiące latać w tył, symbolizowała nieustraszonych wojowników, którzy w każdej sytuacji prą do przodu bez zwątpienia. W ciągu sześciu lat działalności klub dorobił się brązowego medalisty Mistrzostw Europy, czterech medalistów Mistrzostw Polski oraz wykształcił szereg osób z grona kadry narodowej. Klub Tonbo Kendo przeprowadzi pokaz i warsztaty Kendo dla uczestników.

Soke Masanori Ogawa i Szkoła Arakimunisairyu Ogawa Dojo

Założyciel Szkoły Arakimunisairyu Ogawa Dojo. Urodził się i wychował w Himeji, w dojo Kansho-ryu Iai Hyōhō 冠翔流居合兵法 , wywodzącego się ze starej tradycji, Szkoły Araki Munisai Ryu 荒木無仁斎. Soke Masanori Ogawa, naukę rozpoczął bardzo wcześnie, bo mając zaledwie rok, a więc zaraz jak tylko zaczął chodzić. W wieku 15 lat, był już nauczycielem prowadzącym treningi keiko w 17 dojo szkoły Kanshoryu. Z czasem stworzył własną gałąź szkoły. Jako spadkobierca dorobku kultury Japońskiej, chce dzielić się swoją wiedzą z każdym, kto pragnie się uczyć i poznawać Iai Hyōhō, japoński Koryu Bujutsu. Każda taka możliwość sprawia mu radość. W rodzinnym dojo zawsze mu powtarzano, że ćwiczenie Iai i układów Kata, pozwala uzyskać duchową równowagę, spokój i jedność, a także wpływa na zdrowie.

Soke Masanori Ogawa jest również Gindo Shihan, uczy nie tylko władania mieczem, Naginata czy yari, ale również uczy melorecytacji poezji.

Kilkakrotnie wygrywał narodowe konkursy . Uczył się pod okiem swojego dziadka – Głowy Szkoły Rojouryu oraz Matki ( obecnego Soke).

W rodzinnym dojo przekazywano również tradycje Kenbu – sztuki stworzonej przez wyższa klasę samurajską.

Kenseikan - 剣誠館 - Szkoła Szabli Japońskiej

Szkoła praktykującą kenjutsu stylu Nakagawa Ryū Battōjutsu – 中川流抜刀術. Cechą charakterystyczną stylu jest jednocześnie bojowe jak i eleganckie wykonanie technik. Duży nacisk kładzie się na ich naturalny i pozbawiony zbędnych ruchów kształt, bez wojskowej otoczki, często spotykanej w innych stylach tego gatunku sztuki walki. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z naszym mentorem Mistrzem Nakagawa Kinji, mamy możliwość stale czerpać z wiedzy i kultury człowieka, który potrafi przekazywać nam wiedzę dotyczącą fechtunku takiego, jakim jest na prawdę, a nie jaki się nam “wydaje”. Jako jedna z nielicznych szkół regularnie (raz na miesiąc) praktykujemy Tameshigiri – cięcia słomianych mat przy użyciu ostrych katan (Shinken). Szkolimy się we władaniu zarówno kataną jaki daishō – katany i wakizashi (krótka szabla- jednoręczna) używanych jednocześnie. Ideą naszej szkoły jest szczerość, wzajemny szacunek i sympatia. W naszym dojo najważniejsi są uczniowie i im skupiamy większość swojej uwagi. Tworzymy dzięki temu bardzo zgraną społeczność, wspólnie rozwijająca swoje pasje. 

Shizenkan - 自然体 - Szkoła Japońskiego Jūjutsu

Szkoła praktykującą sztukę walki wręcz. Historia jūjutsu sięga czasów starożytnej Japonii, kiedy to bushi potrzebowali skutecznej obrony w walce, w przypadku kiedy zostali pozbawieni broni białej. Cechą jūjutsu było szybkie wyeliminowanie przeciwnika po przez obalenia, lub techniki parterowe, w których to stosowano np. dźwignie łamiące kości lub zrywające więzadła. Co więcej, w tradycyjnym jūjutsu używano także uderzeń i kopnięć. Celem nadrzędnym, było jak najefektywniejsze wyeliminowanie przeciwnika.

Inni goście

Hanna Kinder-Kiss

Aktorka teatralna i dubbingowa. W trakcie swojej kariery zagrała ponad 1000 ról, w tym w słuchowiskach, grach komputerowych (m.in. Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Hokus Pokus Różowa Pantera, Diablo II: Lord of Destruction, Neverwinter Nights, Dreamfall: The Longest Journey), filmach aktorskich (Piękna i Bestia, Spider-Man: Homecoming), i animacjach (Kacze Opowieści, Garfield i Przyjaciele, Batman, Świat według Ludwiczka, SpongeBob Kanciastoporty, Wakfu, My Little Pony: Przyjaźń to Magia, Carmen Sandiego, Arcane). Nie stroni również od dubbingowania anime – użycza głosu m.in. w  Dragon Ball Super, Blue Period, 5 centymetrów na sekundę czy The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky. Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Asha Ketchuma, w którego wciela się już od ponad 20 lat. Publicznie deklaruje, że Ash jest jej animowanym alter-ego.

Studio PDK

Prawdziwi mistrzowie w dziedzinie nagrań dubbingowych i lektorskich. Od maja 2016 roku działają w sercu Mokotowa, współpracując z czołowymi polskimi aktorami i lektorami, aby tworzyć niezapomniane produkcje. 

Ich realizacje to m.in. Dragon Ball Super, Dragon Ball Z Kai, Sailor Moon, 5 centymetrów na sekundę, Głosy z odległej gwiazdy.

Będziecie mieli okazję spotkać zespół pełen pasjonatów, którzy kochają świat nagrań dźwiękowych. Dowiecie się więcej o kulisach ich pracy i usłyszycie, jak brzmi prawdziwy profesjonalizm.

Kobito Rakugo

Grupa trojga pasjonatów zajmujących się, już od kilku lat, japońskim teatrem jednego aktora — rakugo. Celem grupy jest propagowanie wiedzy o tej niszowej oraz pięknej sztuce gawędziarskiego teatru.

Rafał Nobis

Kolekcjoner kart Pokémon TCG. Do niedawna wyłącznie kolekcjoner kart vintage. Jego kolekcja japońskich i angielskich kart PSA 10 z serii Base Set, Jungle i Fossil opiewa na blisko 500 sztuk. Większość kart gradował samodzielnie. Od lipca 2021 założyciel PKMNGRADE — pierwszej polskiej firmy gradingowej, specjalizującej się w kartach Pokémon. Wprowadził innowacje na europejskiej scenie gradingowej: odporne na pęknięcia i promieniowanie UV, pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi case’y z microchipem NFC, etykietą wykonaną ze strukturalnego jedwabnego papieru i z innowacyjnym systemem magnetycznym.

Jacek Lipiński

Główny instruktor Kendo w dojo Tonbo Kendo Warszawa, były wiceprezes Polskiego Związku Kendo. Kendo trenuje w Warszawie, często podróżując, by doskonalić swe umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych instruktorów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy. Autor książki „Kendo — nie tylko dla dzieci” oraz konsultant sztuk walki w produkcjach filmowych. Od wielu lat prowadzi działania mające na celu przybliżenie ludziom ducha Kendo i kultury Japonii, propagując przy tym uprawianie wszelkich form zdrowej aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród młodzieży.

Leaflit

Wirtualna streamerka z isekajowego świata. Pół glut, pół wróżka, ale w całości przeurocza. Zajmuje się developowaniem gier, zarówno tych elektronicznych, jak i papierowych. Zwłaszcza tymi drugimi jest tak zauroczona, że założyła nawet całe studio zajmujące się ich produkcją – Angel’s Sword Studios! Jednak nie samymi grami człowiek żyje – Leaflit to też jedna z największych fanek serii Pretty Cure na świecie! Oprócz tego jest świetną komediantką, pionierką VTubingu i znaną osobowością na zachodniej scenie vtuberkowej. Zdecydowanie warto ją poznać!

Yuria

Yuria to anglojęzyczna wirtualna streamerka z tajemniczej krainy Ailurus. Kiedyś była zwykłą czerwoną pandą, ale jej życie zostało obrócone do góry nogami po tym jak nieudane zaklęcie zmieniło ją w ludzką hybrydę! Teraz robi co może, żeby dostosować się do nowej rzeczywistości – pomaga jej w tym pozytywne nastawienie, pełne życzliwości i miłości do ludzi. Członkini Angel’s Sword Studios. Wielka fanka horrorów, beat-em-upów i gier FromSoftware, z których najbardziej lubi Bloodborne. 

Morino Peari

Wirtualna streamerka posługująca się angielskim i japońskim. Gruszkowa wróżka, która po ciężkim dniu pracy lubi prowadzić transmisje ku uciesze widzów. Oprócz tego jest też zdolną śpiewaczką. Zawodowo Pearin zajmuje się riggowaniem Live2D, czyli nadawaniem życia dwuwymiarowym postaciom – na przykład VTuberkom takim jak ona. Fanka gier strategicznych takich jak Age of Empires. Bardzo zżyta ze swoją społecznością.

Nina Saotome

Wirtualna streamerka z Niderlandów. Swego czasu działała jako magiczna dziewczynka z innego świata, ale po spotkaniu z groźną ciężarówką została przeniesiona na naszą Ziemię. Uzdolniona wokalistka-samouk, która wielokrotnie występowała już na licznych zagranicznych konwentach – tym razem zaśpiewa u nas w Polsce! Na swoich streamach najczęściej prowadzi bardzo otwarte i wyluzowane pogadanki, karaoke pełne hitów z zachodnich gier czy anime oraz przechodzi gry takie jak Stalker, Fallout, Metal Gear Solid czy Silent Hill.

Hikomikos

Kolekcjoner różności od 1996 roku. Od 1999 roku skupił się na serii Pokemon i jej produktach. Po premierze w 2010 roku polskojęzycznej serii kart DP1 Diament i Perła zaczął interesować się Kolekcjonerską Grą Karcianą Pokemon, aby zebrać pełną kolekcję, co mu się udało. Obecnie zbiera nowe sety i nagrywa ciekawe filimiki na portalu Youtube dla fanów Pokemonów i nie tylko.

Staszek "Szybki jest" Mąderek

Reżyser, scenarzysta, kompozytor, aktor i niezależny producent filmowy w jednym. Zasłynął dzięki parodii zwiastuna filmowego o nazwie „Stars in Black”, który to krótkometrażowy film przysporzył mu grono fanów. Od lat związany z fantastyką oraz kinem udziela się na konwentach organizując warsztaty o tematyce filmowej.

Urushura Cosplay

Na co dzień aktorka, w czasie wolnym lider grupy taneczno-cosplayowej. W swoich pracach skupia się na detalach, estetyce, jednakże jej głównym atutem jest niezrównane doświadczenie oraz obycie ze sceną – potwierdzają to wielokrotnie zdobywane nagrody za występy solowe.

Stefanka

Specjalistka od tworzenia zbrojonych elementów cosplayu. Wykorzystuje do tego mnogość różnych technik w tym druk 3D, a największą uwagę przykuwa do malowania i cieniowania detali. Poza cosplayem, w kręgu jej zainteresowań jest również fotografia cosplayowa, tworzenie figurek i uczestnistwo w LARPach.

Brother Varcolac

Znany w środowisku cosplayowym twórca, specjalizujący się w zbrojach. Nie straszna mu scena, co udowodnił, wygrywając między innymi nagrody na Maskaradzie oraz wielu innych konwentach, wliczając w to Animatsuri.

Jeremiah Kane

Czteroosobowy zespół muzyczny z Poznania, który łączy w swojej muzyce takie gatunki jak synthwave, darksynth i metal, dodając do tego szczyptę brzmienia soundtracków z gier retro. Na swoim koncie mają ciepło przyjęte 2 albumy, 1 EP oraz kilka singli, koncerty na festiwalach oraz trasy koncertowe po Europie. Żywiołowa i energiczna muzyka, którą tworzą sprawia, że nie sposób się nudzić podczas ich koncertów. Przy każdym show stawiają na interakcję z publiką oraz szaloną zabawę, dając z siebie 2500% procent energii aż do rana. 

Sakuramai Poland

Grupa „Sakuramai Poland” została założona w grudniu 2012 roku przez Emiko Tanakę i Eriko Yamaki. Grupa działa w trzech miastach w Polsce: Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Za cel obrała sobie zapoznanie Polaków z kulturą japońską oraz szerzenia wśród nich lepszego jej zrozumienia poprzez taniec Yosakoi. Podczas swoich występów prezentują unikalny taniec łączący ze sobą styl tradycyjny i współczesny, który został zapoczątkowany w prefekturze Kochi w 1954 roku.

FocusON Twins

FocusON Twins to kreatorzy K-POP i Anime kontentu. Chłopaki nagrywają na TikTok oraz tworzą covery taneczne do choreografii K-popowych na Instagramie oraz Youtubie.

Dianko Lastrea

Wirtualna streamerka. Wróżka z krainy Tir Na Nog. Na co dzień streamuje w języku angielskim, ale zna też płynnie język polski. Znana z nieobliczalnych pokładów pozytywnej energii i niepoddawania się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Uwielbiana przez polskich fanów. Bardzo kreatywnie podchodzi do VTubingu, grając w najróżniejsze i często niepowiązane ze sobą gry, tworząc niekonwencjonalne show czy śpiewając na karaoke w trzech językach.

Shinkage-ryū Hyōhō Sei no Kai

Tradycyjna japońska sztuka walki mieczem, wywodząca się z epoki Sengoku. Jej założycielem był Kamiizumi Ise-no-Kami Nobutsuna, zaś jego najlepszym uczniem sam Yagyu Sekishusai Munetoshi, mianowany nadwornym nauczycielem kenjutsu na dworze szogunów Tokugawa. Od ponad 500 lat Shinkage-ryū jest przekazywane bezpośrednio i nieprzerwanie z pokolenia na pokolenie. Shinkage-ryū Hyōhō w Polsce istnieje już od 2005 roku. Shihanem naszej organizacji Sei no Kai jest Sensei Narazaki Nobuki. Polscy praktycy Shinkage-ryu koncentrują się na zachowaniu czystości przekazu, aby odtwarzać techniki, które były doceniane i skuteczne w okresie wojen domowych Sengoku, zachowując bezpośredni przekaz, ucząc się tylko od japońskich nauczycieli.

Treningi od września 2021 będą odbywały się w Budojo. Więcej informacji wkrótce na stronie www i FB klubu.

Ines

Polska VTuberka, jedna z nielicznych (jeszcze!) reprezentantek polskiej sceny wirtualnych Youtuberów — relatywnie nowego medium, które w coraz szybszym tempie zdobywa popularność na całym świecie. Sama stworzyła swój wirtualny avatar. Streamuje granie w gry i rysowanie. Jest członkinią grupy VPoland, reprezentuje drugą generację.

Kairi in Cosplayland

Pamięta czasy kostiumów z kartonu i plakatówek na włosach. Weteranka lubująca się przede wszystkim w prezentacjach scenicznych. Niegdyś polska reprezentantka wielu konkursów międzynarodowych, dzisiaj już mniej zajmuje się tworzeniem kostiumów, ale bardzo uważnie śledzi poczynania młodego pokolenia. Aktualnie producentka i reżyserka dużych około cosplayowych projektów scenicznych i fotografka cosplayowa.

Mizu Cosplay

Przygodę z cosplayem rozpoczęłam prawie 7 lat temu, nie wiem kiedy ten czas tak zleciał  Pasjonuję się teatrem i szyciem, z połączenia tych dwóch rzeczy powstała nowa zajawka-cosplay. Moją ulubioną częścią tworzenia są propy, rekwizyty i szycie, od małych kreacji po suknie balowe. Mam na swoim koncie wiele występów scenicznych oraz nagród za prezentacje sceniczne. Z niecierpliwością będę czekać, aby zobaczyć Wasze niesamowite stroje i występy na tegorocznej scenie Animatsuri! <3 Do zobaczenia!

Akiharu

Grupa cosplayowo-taneczna, skupiona na serii Love Live! Miłość do idolek, tańca i cosplayu połączyła nas w roku 2018 i do dziś tworzymy wspólnie stroje, występy oraz taneczne video. Na Animatsuri zaprezentujemy się w dwuosobowym składzie jako zespół Saint Snow z anime Love Live! Sunshine!!, jednak nie zabraknie innych członkiń naszego teamu, które również odwiedzą z nami konwent <3 
Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas na naszym występie, a fani idolek ucieszą się z możliwości obejrzenia nas na żywo! >w<