Atrakcje

Czym byłaby impreza tego typu, gdyby nie atrakcje, które się na niej odbywają? Atrakcje, które współtworzą z nami uczestnicy, którzy chcą się podzielić swoją pasją z innymi. Na tegorocznej edycji Animatsuri program imprezy będzie rozlokowany pomiędzy kilkunastoma salami, z czego większość z nich będzie przeznaczonych na atrakcje takie jak konkursy czy prelekcje. Poza nimi oczywiście znajdą się też inne, jak np. warsztaty, pokazy (m.in. sztuk walk), spotkania z gośćmi itp. W tym roku atrakcje będą podzielone na trzy główne bloki programowe:

  1. Blok Mangowo-Japoński – Tutaj znajdziecie wszystkie atrakcje związane z japońską kulturą i popkulturą, której głównie jest poświęcony nasz festiwal. Manga, anime, muzyka i historia – między innymi te właśnie tematy będą poruszane w ramach tego bloku.
  2. Blok Gajdzinowy – Ten blok programowy będzie się z kolei skupiał na temacie szeroko pojętej popkultury zachodniej. Zatem tematy, które będą tutaj poruszane będą związane z fantastyką, fantastyką naukową (science fiction), filmami, serialami i innymi niezwiązanymi z Japonią i grami elektronicznymi tematami.

Ponadto w trakcie trwania imprezy będą również działać inne miejsca, w których będą odbywać się atrakcje innego typu, a mianowicie:

  • Strefa Gier – Znajdziecie w niej wszelkiego rodzaju gry planszowe i tradycyjne gry japońskie, takie jak Shogi, Go, Mahjong, Hanafuda, czy Kendama, gry na konsole (np. Dragon Ball, Naruto, Street Fighter, Tekken, Soul Calibur), a także część poświęconą najnowszym grom indie, a także tym będących dopiero w produkcji.
  • Gry muzyczne – Jeśli lubicie pośpiewać, albo potańczyć do najróżniejszych utworów, to zdecydowanie będziecie mieli co robić na Animatsuri. Do wyboru m.in. będą UltraStar i Sound Voltex.

Zdjęcia wykonane przez Michała „Lurker_pas” Kurowskiego.

%d bloggers like this: