Kolejna garść niusów i przypomnień przed konwentem

Animatsuri już jutro, więc chcielibyśmy Wam zebrać kilka niusów z ostatnich dni z naszych social mediów oraz przypomnieć parę spraw, nim tłumnie ruszycie do CKS-u.

Przede wszystkim do grona naszych gości dołączyły kolejne osoby, a są to:

 • Urushura
 • Stefanka
 • Varcolak
 • Zespół Jeremiah Kane
 • Sakuramai Poland
 • Szkoła Szabli Japońskiej Kenseikan
 • Focuson Twins
 • VTuberka Dianko

Jeśli chcecie się o nich dowiedzieć czegoś więcej, to zachęcamy do zajrzenia tutaj. Raczej nie przewidujemy innych gości specjalnych, ale kto, może ktoś jeszcze się pojawi? 😉

Kolejną kwestią jest to, że dzięki uprzejmości firmy Oyakata, na naszej imprezie będzie stoisko, na którym będą rozstawione ich zupki, które uczestnicy będą mogli brać, aby ich potem spróbować. Dziękujemy!

Teraz przejdźmy do przypomnień. 

 1. Postanowiliśmy otworzyć preakredytację już dzisiaj, aby przyśpieszyć wpuszczanie ludzi piątek. Zatem jeśli masz rezerwację (kupno nie będzie dostępne) na piątek lub na 3 dni, to możesz przyjść do naszej siedziby przy ul. Solec 52 w Warszawie w godzinach od 15:00 do 19:00, a następnie odebrać wejściówkę, aby w piątek nie stać w kolejce tylko na spokojnie wejść do budynku o 17:00. W trakcie preakredytacji funkcjonuje tylko jedna kasa, więc osoby z wykupioną opcją premium nie będą miały oddzielnej kasy i nie będą obsługiwani poza kolejnością. Poza tym część ich pakietu (zawierająca kubek i koszulkę) będzie do odbioru dopiero w dniu konwentu. Preakredytacja jest opcjonalna, więc nie ma potrzeby korzystania z niej, jeśli się nie chce i co równie ważne, akredytować się można tylko osobiście.
 2. Akredytacja w piątek rozpocznie się o godzinie 11:00 dla osób z opcją premium, a od 12:00 dla osób z rezerwacją. Sprzedaż wejściówek ruszy dopiero ok. 15:00, aczkolwiek jeśli wszystko pójdzie gładko, to nie wykluczamy tego, że może się zacząć nieco wcześniej. Wejście po odbiorze zaakredytowaniu się na piętra budynku A, gdzie jest większość punktów programu rozpocznie się od 17:00, a same atrakcje rozpoczną się o 18:00.
 3. Osoby z rezerwacją są proszone o pamiętaniu o kodzie QR. Im mniej z Was go zapomni, tym szybciej odbywać się będzie, wpuszczanie Was na teren imprezy. Jednocześnie zwracamy uwagę na to, że kod QR jest do wyświetlenia i pobrania w systemie Fouton.
 4. Przypominamy również, aby osoby niepełnoletnie pamiętały o przyniesieniu i oddaniu nam wypełnionej przez rodzica lub opiekuna prawnego Karty Konwentowicza.
 5. Jeśli nadal nie dostaliście potwierdzenia rezerwacji, to jeszcze do końca czwartku piszcie do nas w tej sprawie i na wszelki wypadek weźcie ze sobą potwierdzenie przelewu. Pamiętajcie, że rezerwacji nie można opłacić na miejscu, a przelew wysłany w piątek, będzie zaksięgowany na naszym koncie dopiero w poniedziałek, a to uniemożliwi nam potwierdzenie tego, że zapłaciliście. Zatem jeśli jeszcze nie zrobiliście przelewu, to nie zostało Wam zbyt wiele czasu.
 6. Na miejscu będzie można kupić wejściówki na trzy dni i każdy dzień imprezy z osobna. Więcej szczegółów na ten temat jest tutaj. Przy czym warto pamiętać, że zakup wejściówek na samą sobotę i niedzielę będzie dopiero możliwy w te dni.
 7. Z powodów pandemicznych noclegów na terenie imprezy wciąż nie ma i każda próba rozłożenia się z rzeczami do spania wewnątrz budynku będzie skutkowało reakcją ze strony ochrony. Jeśli potrzebujecie noclegu, to zachęcamy do skorzystania z oferty hotelowej opisanej tutaj.
 8. Jeśli jeszcze nie widzieliście godzinowego planu atrakcji, to możecie go podejrzeć tutaj. Jest to najaktualniejsza wersja planu, która poszła do druku, więc nie spodziewamy się poprawek. Ponadto plan jest również dostępny w aplikacji Konwencik, którą możecie za darmo pobrać na swoje telefony. Tradycyjny wydrukowany będzie też do pobrania przy akredytacji. Jeśli jednak interesują Was opisy atrakcji, to możecie je znaleźć tutaj.
 9. Pamiętajcie, że niedziela konwentu jest niehandlowa, warto więc zrobić zakupy najpóźniej w sobotę. Jednak jeśli planujecie się zaopatrywać tylko na imprezie, to z tym nie będzie problemu. Aktualną listę wystawców możecie znaleźć tutaj.

To tyle z naszej strony. Jeszcze dzisiaj na naszym mailu informacyjnym oraz na fanpage’u na portalu facebook będziemy odpowiadać na możliwie wszystkie pytania związane z imprezą, których mogliśmy tutaj nie zawrzeć. Z kolei od piątku do niedzieli późnego wieczora, kontakt może być utrudniony ze względu na imprezę. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania z nią związane, to najlepiej kierować się do Punktu Obsługi Konwentowicza parterze budynku „A” lub zerknąć na tutaj.

Do zobaczenia na Animatsuri!