Pigułka niusów: Patronat honorowy Ambasady Japońskiej, zgłoszenia na cosplay, pierwsi goście, strefa gastro i inne wiadomości

Animatsurowe niusy pojawiają się coraz częściej, ale nie da się ukryć, że informujemy o nich przede wszystkim na naszym oficjalnym wydarzeniu na Facebooku. Natomiast w tym wpisie zbierzemy je wszystkie, abyście nie musieli ich szukać. Zatem zaczynamy!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Ambasada Japońska w Polsce objęła nasze wydarzenie swoim honorowym patronatem. Jest to duże wyróżnienie i liczymy na to, że uda się nam sprostać oczekiwaniom wobec nas. Dziękujemy!

Kolejną informacją jest to, że wystartowały już zgłoszenia na konkurs cosplay. Regulamin konkursu, jak i najważniejsze informacje jego dotyczące będziecie mogli znaleźć tutaj. Zachęcamy do zgłaszania się!

Ogłosiliśmy również naszych pierwszych specjalnych gości. Jak na razie są to:

  • Rafał Nobis — znany kolekcjoner kart Pokemon,
  • Masato Yokoe — shamisenista, który zagra dla nas na tym zacnym instrumencie,
  • Grupa Kobito Rakugo — grupa uprawiająca sztukę tradycyjnego japońskiego teatru jednego aktora, czyli rakugo,
  • Klub Tonbo Kendo — klub uprawiający kendo, czyli japońską sztukę szermierki,
  • Szkoła Shinkage-ryū Hyōhō Sei no Kai – szkoła kenjutsu, czyli tradycyjna sztuka walki mieczem.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o naszych gościach, to zapraszamy tutaj.

Chcielibyśmy również ogłosić, że w tym roku nasza strefa gastro zostanie zastąpiona przez Animatsuri Mini Food Fest, który powinien zapewnić większą różnorodność jedzenia, a i ono samo będzie na zewnątrz. Więcej informacji w niedługim czasie pojawi się na naszym oficjalnym wydarzeniu na facebooku. Zapraszamy!

Na koniec chcielibyśmy poinformować, że w naszym systemie rezerwacji można już pobierać kody QR. Wystarczy na liście rezerwacji w Foutonie wybrać opcję „Pobierz bilet” i wygeneruje się Wam plik pdf, który możecie sobie zapisać lub wydrukować. Inna sprawa, że chwilę przed tym pojawi się pytanie o stan Waszego zaszczepienia. Wiemy, że ten temat może być drażliwy dla wielu osób, ale chcemy mieć możliwość, chociaż oszacowania liczby osób niezaszczepionych, co jest szalenie ważne dla nas w tej chwili. Oczywiście nie musicie odpowiadać, jeśli nie będziecie chcieli, ale każdą szczerą odpowiedź na to pytanie, bardzo docenimy. Z góry dziękujemy! Chcielibyśmy również do tego dodać, że zostały już dosłownie ostatnie sztuki wejściówek VIP, a i też jutro wieczorem planujemy wyłączyć możliwość zamawiania konwentowego merchu (koszulek i kubków), abyśmy mogli na spokojnie wszystko zamówić i by niczego dla nikogo nie zabrakło. Jeśli zatem macie w planach zakup koszulki Animatsuri lub zainwestowanie „na bogato” i nabycie opcji VIP, to jest to ostatni gwizdek!

%d bloggers like this: