Jubileusze

Rok 2016 opiewa w kilka okazji, które chcielibyśmy móc z Wami obchodzić. W tym dziale znajdziecie wszystkie informacje o każdym jubileuszu, który będziemy świętować w ramach tegorocznego Animatsuri.

1. XX-lecie Mangi w Polsce

W tym roku mija dokładnie 20 lat od kiedy wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica (znane również jako J.P.F.) wydało w naszym kraju pierwszą mangę, a mianowicie Aż do Nieba autorstwa Riyoko Ikedy. W ramach obchodów tego jubileuszu pojawi się kilka tematycznych prelekcji i konkursów. Ponadto mamy w zanadrzu kilka innych planów, które będziemy chcieli zrealizować by podkreślić jak ważna jest to okazja.

2. X-lecie Magazynu Otaku

10 lat temu miał swój debiut Magazyn Otaku. W tym czasie wyszło prawie 60 numerów, a na horyzoncie widać kolejne. Obecnie jest to najbardziej poczytny magazyn, którego tematyka jest związana z japońską kulturą i popkulturą. W ramach tych obchodów redakcja magazynu zorganizuje szereg atrakcji, które będą związane z tym tematem. Konkrety w tym temacie pojawią się jednak nieco później.

3. X-lecie Ekipy Animatsuri

Nasza pierwsza impreza była zorganizowana w 2006 roku, czyli 10 lat temu i był to Ecchicon. Od rozpoczęcia naszej działalności jeszcze jako grupy niezrzeszonej zorganizowaliśmy 40 imprez, w tym 31 konwentów i 9 innych imprez. W międzyczasie się zrzeszyliśmy i organizowaliśmy już oficjalnie jako Stowarzyszenie Animatsuri. Obchody naszego dziesięciolecia będą między innymi oparte o kilka istotnych atrakcji tematycznych, o których napiszemy bliżej konwentu.

Wszystkie powyższe jubileusze będą zwieńczone wspólną imprezą, która będzie opiewała w specjalne atrakcje z fajnymi nagrodami i symbolicznym poczęstunkiem dla uczestników, na którą serdecznie zapraszamy. 🙂