O Animatsuri

ani2016

O Festiwalu

Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri 2016 to już ósma edycja cyklicznej imprezy promującej japońską kulturę i popkulturę, której organizatorem jest Stowarzyszenie Animatsuri. WFKJ Animatsuri jest imprezą flagową naszej organizacji i odbywa się ona już od 2008 roku, co roku przyciągając coraz większą ilość entuzjastów Japonii i dzieł jej kultury. W tym roku mają miejsce trzy ważne wydarzenia, które chcielibyśmy obejść w ramach tej edycji, a mianowicie XX-lecie Mangi w Polsce, X-lecie Magazynu Otaku i X- lecie Ekipy Animatsuri. W związku z tym możecie się spodziewać wielu atrakcji nawiązujących swoją tematyką do tych wydarzeń, a szczególnie tego pierwszego, bo to ono właśnie oficjalnie zapoczątkowało nasz mangowy fandom.

Ponadto także i na tej edycji tradycyjnie wpleciemy specjalną zabawę w formie LARP-a (Live Action Role Play). Tym razem gra ta będzie się skupiać na perypetiach trzech szkół sztuk walki, które walczą w Niebiańskim Turnieju o to, by udowodnić, która z nich jest najlepsza. Oczywiście poza tym, tak jak to ma miejsce od początków naszej działalności, dostarczymy ogromnej ilości punktów programu związanych z tradycyjną kulturą Japonii, a także mangą, anime i wieloma innymi aspektami popkultury, tej typowo Japońskiej, jak i zachodniej.

O Organizatorze

Ekipa organizująca Animatsuri, to grupa pasjonatów działających już od 2006 roku. W 2009 roku, grupa ta zrzeszyła się tworząc tym samym Stowarzyszenie Entuzjastów Japońskiej Kultury Popularnej „Animatsuri”. W ciągu dziesięciu ostatnich lat zorganizowaliśmy dziesiątki większych i mniejszych imprez o tematyce japońskiej kultury i popkultury, a także tych dotyczących bliższych nam tematów popkultury zachodniej. Jesteśmy jedną z największych i najdłużej działających grup tego typu w Polsce. Nasze działania doceniane były między innymi przez Ambasadę Japońską w Polsce, Polski Związek Kendo i wiele innych instytucji. Działamy w myśl zasady „od fanów dla fanów” i chcemy dostarczać wszystkim uczestnikom naszych imprez niezapomnianych wrażeń, poprzez organizowanie naszych wydarzeń w taki sposób, byśmy sami chcieli brać w nich udział.

zd