Strony konfliktu

Klan Matsuri

Stary klan prowadzony od niedawna przez Harunę Shinzaemona, który przed trzema laty objął władzę na miejsce starego kaicho Matsuri Gairu. Jest to największa organizacja przestępcza działająca w regionie Kanto, z którą liczą się wszystkie inne organizacje w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jej wpływy sięgają wielu znaczących firm, a nawet i rządu japońskiego, dzięki czemu przez lata mogła ona świetnie prosperować. Niestety w ostatnim latach los nie był już tak łaskawy dla Klanu Matsuri z powodu wielkiego kryzysu, który uderzył także w interesy organizacji. Na domiar złego zaczęły się pojawiać także pewne głosy podważające pozycję obecnego przywódcy, które urosły w siłę po zamachu na starego kaicho oraz jego syna. Niektórzy widzieli w tym bowiem szansę na wzmocnienie własnej pozycji, a być może także o sięgnięcia samemu po władzę. Innym zaś marzyły się zmiany, które stały w zupełnej sprzeczności z charakterem organizacji. Wszystko to było jednak nie do pogodzenia z duchem Klanu Matsuri. Ostatecznie doprowadziło to rozłamu i po raz kolejny Haruna Shinzaemon musi udowodnić, że zasługuje na miaro lidera klanu Matsuri. Tym razem jednak nie jest sam, gdyż u jego boku pozostał dawny rywal – Bannou Konzetsu – pełniący teraz rolę jego prawej ręki. To właśnie dzięki jego geniuszowi organizacja wciąż notowała zyski pomimo kiepskiej sytuacji gospodarki. Razem postanowili rozprawić się z buntownikami i pokazać innym rodzinom, że pod ich rządami Klan Matsuri przetrwa każdy kryzys i wyjdzie z niego jeszcze silniejszym. Tym bardziej, że japońska gospodarka powoli rusza do przodu i niesie ze sobą całkiem dobre perspektywy.

Organizacja
Charakter członków
Przywódcy frakcji

Klan Kageyama

Klan Kageyama powstał ze zbuntowanych członków Klanu Matsuri, którym nie podobały się dotychczasowe rządy Haruny Shinzaemona. Większość z nich należała wcześniej do rodziny Kageyama Ikka, która najbardziej ucierpiała przed trzema laty w wojnie o władzę. Wówczas bowiem jej lider, Kageyama Yukio, niesłusznie został skazany na popełnienie seppuku. Wydawało się, że po jego śmierci rodzina się całkowicie pogrąży. W tym momencie jednak pojawił się Kageyama Hikaru, kuzyn zmarłego przywódcy. Wcześniej trzymał się on z daleka od spraw yakuzy, ale po śmierci bliskiego mu kuzyna postanowił zaopiekować się jego dziedzictwem i okazał się jeszcze bardziej bezwzględnym przywódcą. Podupadająca rodzina Kageyama w przeciągu kilku miesięcy odzyskała swój dawny splendor i ponownie była szanowana. Jednak to nie wystarczyło Kageyamie Hikaru, który co raz bardziej był niezadowolony ze skostniałej organizacji Klanu Matsuri, zwłaszcza w obliczu wielkiego kryzysu w Japonii. Nie mogąc przebić się z własnymi propozycjami na poprawę sytuacji organizacji, zaczął podburzać jej członków przeciwko obecnej władzy. Niektórzy powiadali nawet, że to właśnie Harunę Shinzaemona obwiniał on o śmierć swego kuzyna, chociaż nigdy otwarcie tego nie powiedział. Po śmierci starego kaicho, Matsuri Gairu, postanowił do końca zerwać więzy z tym klanem i przy pomocy innych buntowników założył własną organizację – Klan Kageyama. Wśród nich na szczególną pozycję wybiła się Uchida Yoshiko, będąca dotychczas szefową gangu Hanatsumi. Ta ambitna i bezkompromisowa kobieta nie miała wcześniej zbyt wielkich szans na założenie własnej rodzinny, ale w nowym klanie miały panować zupełnie inne zasady. Całym sercem więc wspiera działalność nowej organizacji, która daje szanse na rozwój w tych ciężkich czasach.

Organizacja
Charakter członków
Przywódcy frakcji

Chłopcy Wujka Vladimira

Po rozprawieniu się z chińską triadą ta rosyjska organizacja pozostała jedyną zagraniczną mafią utrzymującą swoje wpływy w Japonii. Nie były one zbyt duże, gdyż miejscowi zazdrośnie strzegli terenu przed cudzoziemcami i Chłopcy Wujka Vladimira mogli prowadzić jedynie ograniczony handel bronią z poszczególnymi rodzinami oraz czasem oferować drobniejsze usługi. Taka rola jednak im nie wystarczała i czekali tylko na okazję, aby sięgnąć po więcej. W tym momencie jednak w rządzącym regionem Kanto Klanie Matsuri doszło do rozłamu. Takiej sytuacji nie mógł przegapić Michaił „Misha” Pokhelny, przywódca japońskiego oddziału Chłopców Wujka Vladimira. Rosyjska mafia potrzebowała jednak też wsparcia wśród miejscowych, bez którego nie utrzymaliby się zbyt długo w tym obcym kraju będącym przecież pod znacznymi amerykańskimi wpływami. Na szczęście dla nich znaleźli jednak odpowiednia osobę, która doskonale rozumiała, że aby iść do przodu trzeba myśleć bardziej globalnie, a nie tylko prowadzić działalność w jednym regionie. Był nią Mifune Masayoshi, przywódca rodziny Mifune-gumi wchodzącej niegdyś w skład Klanu Matsuri. Do niedawna był on nastawiony bardzo nacjonalistycznie i z niechęcią godził się nawet na najdrobniejsze ustępstwa wobec obcokrajowców. Jednak w obliczu wewnętrznych problemów Klanu Matsuri diametralnie zmienił swoje podejście uznając, że nawiązanie międzynarodowej współpracy będzie dobre także dla interesów Japonii. Tym bardziej, że Rosjanie nie będą nigdy w stanie samodzielnie rządzić w tym kraju. Ich wsparcie może jednak pomóc nie tylko przetrwać japońskiej yakuzie ten trudny okres, ale także doprowadzić do rozszerzenia jej wpływów na inne kraje.

Organizacja
Charakter członków
Przywódcy frakcji