Konwentowy LARP - Wstęp

Już od kilku lat nasze większe konwenty, w ramach urozmaicenia programu, oferują uczestnikom zabawę wymagającą nieco więcej zaangażowania. Nazywamy je Ogólnokonwentowymi LARP-ami. LARP (skrót od Live Action Role Play) polega na odgrywaniu ról i wykonywaniu misji umożliwiających posunięcie fabuły zabawy do przodu. W naszym przypadku jest to bardzo umowne, ponieważ nie wymagamy od nikogo zagmatwanych historii odgrywanych postaci czy wymyślnych strojów. Wystarczy, że przyjdziecie na konwent i zaczniecie wykonywać zadania. Czasem indywidualnie, a innym razem w grupach. To od Was zależy jak potoczy się historia i to jak dobrze będziecie się bawić. My Wam tylko udostępniamy taką możliwość poprzez przygotowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. W tym dziale znajdziecie wszystko czego potrzeba, by dowiedzieć się więcej o naszej głównej zabawie konwentowej.

W ramach powyższej zabawy będziecie mogli wczuć się w członków organizacji przestępczych i stanąć po jednej z trzech stron:

  • Klan Matsuri – znany z poprzedniej odsłony tego LARP-a i przeżywający swego rodzaju kryzys, który może doprowadzić do jego upadku i zakończenia potęgi budowanej od 28 lat.
  • Klan Sanmatsuri – część Klanu Matsuri, która się od niego odłączyła i powołała do życia nową organizację, w związku z wydarzeniami będącymi punktem zapalnym tej zabawy.
  • Chłopcy Wujka Vladimira – rosyjska organizacja przestępcza, która od jakiegoś czasu stara się uzyskać coraz więcej wpływów na japońskiej ziemi

To od Was będzie zależało, która ze stron uzyska największe wpływy w regionie Kanto i wygra w tym konflikcie! Podczas trwania konwentu, będziecie wspierać swoimi działaniami jedną z wybranych stron. Będzie można brać udział w starciach, wykonywać zadania mające przeciągnąć innych na swoją stronę i w końcu wziąć udział w wielkiej bitwie, która z pewnością będzie miała wpływ na ostateczny rezultat konfliktu. A wszystko to utrzymane w niepowtarzalnej stylistyce okresu Shōwa.

Jak wziąć udział w zabawie?

Tło historyczne