Pozostałe frakcje

Pomimo, że w Niebiańskim Turnieju rywalizują ze sobą tylko trzy główne frakcje, to nie zabraknie także i innych szkół korzystających z okazji do wypromowania się lub wzmocnienia swojej dotychczasowej pozycji. Mistrzowie tych szkół w zamian za odpowiednie przysługi mogą Was także nauczyć specjalnych technik lub wynagrodzić w inny sposób. Poza nimi w zabawie mogą się pojawić także inne, niezwiązane z żadną z wymienionych niżej szkół sztuk walki postacie. Będą to handlarze oferujący przydatne przedmioty, a także najemnicy mogący Was wesprzeć w jednej z walk za odpowiednią opłatą. W przeciwieństwie jednak do mistrzów, ich głos nie będzie brany pod uwagę przy naliczaniu punktów zwycięstwa.

 

Szkoła Tygrysiego Pazura

Jako zwycięzca ostatniego Niebiańskiego Turnieju ta szkoła przewodniczyła wschodnim sztukom walki przez ostatnie dziesięć lat i jest także organizatorem tegorocznej edycji zmagań.  Podczas swojej kadencji w dużej mierze przywiązywali oni uwagę do zachowania tradycji, chociaż dopuszczali też możliwość przeprowadzania koniecznych reform w nowych czasach, starając się je jednak ograniczać tylko do niezbędnego minimum. Dużą rolę w Szkole Tygrysiego Pazura przywiązuje się do rozwoju fizycznego i zdecydowanego, agresywnego stylu walki. Jednak najbardziej znana jest z tego, że jej członkowie potrafią w ostatniej chwili zmienić los walki na własną korzyść dzięki umiejętności skupienia wszystkich swoich sił w krytycznym momencie. To właśnie ta cecha ich stylu pozwoliła im wygrać dziesięć lat temu w Niebiańskim Turnieju .

Nauczany styl walki: Jeśli wojownik walczący tym stylem posiada swój ostatni punkt życia, to wygrywając Jan-Ken-Pon zadaje 3 obrażenia niezależnie od tego jakim symbolem wygrał.

Szkoła Białego Żurawia

Jest to dość stara szkoła opierająca się głównie na mocno ekspresyjnym, defensywnym stylu walki, który szczególnie sprawdza się w pomieszczeniach i ciasnych uliczkach. Dzięki temu jej użytkownicy potrafią zniwelować przewagę innych stylów i wyprowadzać ciosy powoli, ale skutecznie osłabiając przeciwników. Z tego powodu swego czasu techniki oparte na tym stylu były niezwykle popularne wśród ulicznych gangów, chociaż sama szkoła mocno odcinała się od takich powiązań. Wielu jej członków wybiera raczej spokojny tryb życia nierzadko zajmując się sztuką, której zrozumienie ma pomóc im osiągnąć perfekcję na polu walki.

Nauczany styl walki: Wojownikowi korzystającemu z tego stylu można zadać jednocześnie maksymalnie 1 punkt obrażeń niezależnie od używanych przez przeciwnika stylów.

Szkoła Pijanej Małpy

Posiadająca jeden z najbardziej charakterystycznych stylów Szkoła Pijanej Małpy jest zarazem lekceważona za swój sposób walki, jak i też doceniana za nietypową skuteczność. W rzeczywistości posiada niezwykle trudny do opanowania styl, do którego wymagana jest niezwykła intuicja, sprawność, a także wytrzymałość. Dzięki temu jej użytkownicy potrafią obrócić na swoją korzyść patowe sytuacje i wymierzyć nieoczekiwanie silny cios, którego nikt się nie spodziewa. Jednak jedynie nieliczni są w stanie opanować trudny charakter tej ścieżki i wielu z nich kończy staczając się z powodu alkoholizmu. Ci, którym jednak się udało oprzeć pokusom należą do najbardziej ekscentrycznych mistrzów wschodnich sztuk walki.

Nauczany styl walki: Jeśli wojownik korzystający z tego stylu zremisuje dwa razy pod rząd z przeciwnikiem podczas pojedynku Jan-Ken-Pon, to zadaje 1 obrażenie przeciwnikowi. Aby zadać kolejne w ten sposób musi jednak ponownie dwukrotnie pod rząd zremisować.

Szkoła Pantery

Jest to jedna z najważniejszych szkół w środowisku wschodnich sztuk walki, która w przeciwieństwie jednak do pozostałych główny nacisk kładzie na zastosowanie odpowiedniej strategii mogącej zapewnić zwycięstwo nie pojedynczemu wojownikowi, ale raczej całej grupie podczas walki. Z tego powodu wielu jej uczniów rzadko kiedy osiągało większe sukcesy podczas turniejów, ale za to mistrzowie tej szkoły słyną jako jedni z najlepszych w swoim fachu. Ich styl, podobnie jak w przypadku Szkoły Tygrysiego Pazura, opiera się na szybkości. Ich dewizą jest jednak przede wszystkim wyprowadzanie celnych uderzeń, niejednokrotnie całkowicie zaniedbując blokowanie. Niejednokrotnie więc zdarzało się, że jej członkowie potrafili z zaskoczenia ostatkiem sił zadać cios eliminujący przeciwnika mimo własnej porażki. Jest to niezwykle ważna cecha tego stylu, którą jego mistrzowie potrafią wykorzystać w swych strategicznych obliczeniach i przechylić szalę zwycięstwa w bitwie na własną korzyść.

Nauczany styl walki: Jeżeli wojownik zostaje pokonany tracąc ostatnie punkty życia, to automatycznie zadaje przeciwnikowi  1 obrażenie.

Szkoła Ośmiu Trygramów

Mająca około 600 lat Szkoła Ośmiu Trygramów stawia główny nacisk na hartowanie ciała tak, aby było w stanie przyjąć jak najwięcej ciosów przeciwnika. Dzięki temu są w stanie dłużej utrzymać się w walce pokonując nawet przeciwników, którzy niejednokrotnie są sprawniejsi technicznie, lecz mniej wytrzymali. Same techniki składające się na ten styl polegają także na odpowiednim przyjmowaniu ciosów, dzięki czemu nawet nowicjusze są w stanie wytrzymać więcej uderzeń niż Ci z pozostałych szkół. Wszystko to jest  jednak możliwe głównie ze względu na niezwykle morderczy trening, który wymaga przekroczenia własnych granic i mogą mu sprostać jedynie zaprawieni fizycznie wojownicy.

Nauczany styl walki: Wojownik korzystający z tego stylu otrzymuje dodatkowy punkt życia.

Szkoła Orlego Szpona

Niegdyś wspaniała Szkoła Orlego Szpona od lat jest niemalże zapomniana mimo swego wspaniałego stylu walki, który opiera się na wykorzystaniu chwytów oraz na precyzyjnym atakowaniu punktów witalnych. Jego założeniem jest bowiem jak najszybsze pokonanie przeciwnika, najlepiej przy użyciu minimalnej ilości uderzeń. Pomimo niezwykłej skuteczności szkoła ta jednak nie posiada dobrze rozwiniętych reguł, a także odpowiedniej struktury, co niemalże przyczyniło się do jej całkowitego zapomnienia w ostatnich latach. Jej poprzedni mistrzowie nie przywiązywali bowiem do tego zbytniej wagi uważając, że ograniczy to tylko niezwykły potencjał tego stylu. Z tego powodu jednak szkoła ta boryka się wciąż z różnymi problemami – zarówno w relacjach z innymi szkołami sztuk walki, jak i także bardziej przyziemnymi. Mimo to obecnie przewodniczący szkole mistrz stara się nieco odmienić jej dotychczasową sytuację.

Styl walki mechanicznie: Podczas walki przy użyciu Jan-Ken-Pon korzystający z tego stylu zadaje 2 obrażenia przy wygranej niezależnie od symbolu jakiego użył.