Główne frakcje

Szkoła Buddyjskiej Dłoni

BdlonMająca ponad tysiącletnią tradycję Szkoła Buddyjskiej Dłoni posiada swoją główną siedzibę w chińskiej prowincji Shaanxi. Jest to też szkoła, która była jednym z inicjatorów Niebiańskiego turnieju i dotychczas udało jej się trzykrotnie go zwyciężyć. Jej filozofia skupia się głównie wokół hartowania ducha i należący do niej członkowie słyną z niezwykłego opanowania, którego uczą się przez lata ciężkiego treningu w górach wspartego medytacją i filozoficznymi rozważaniami. Dużo czasu poświęca się także na zrozumienie więzi człowieka z naturą i nauki moralne. Wielu jej przedstawicieli wręcz idealnie wpisuje w obraz chińskich mędrców, którzy walkę uważają za ostateczność. Na co dzień preferują oni bardziej ugodowe rozwiązania, ale jeśli muszą się do niej posunąć, to potrafią być niezwykle skuteczni wykorzystując siłę przeciwnika przeciw niemu. Poza turniejami bardzo rzadko można więc ujrzeć przedstawiciela Buddyjskiej Dłoni, który korzysta ze swych technik. Jednak Ci, którzy mieli okazję to ujrzeć na własne oczy, zgodnie przyznają, że jest to jeden z najpotężniejszych stylów i nie bez powodu szkoła ta cieszy się w tak dużym szacunkiem w całych Chinach. Tym bardziej, że jedynie nieliczni są w stanie podołać niezwykle wymagającej i surowej ścieżce związanej ze stylem Buddyjskiej Dłoni.

Styl walki: Wiele spraw starają się rozwiązywać bez użycia siły. Gdy jednak do tego dochodzi ich styl opiera się głównie na wykorzystywaniu siły przeciwnika przeciw niemu samemu oraz zachowywania niezwykłego opanowania w nawet najcięższej sytuacji.
Mechanicznie: Podczas walk wykorzystujących Jan-Ken-Pon wygrywając przy użyciu „papieru” zadają 2 obrażenia.

 

Szkoła Siedmiogwiezdnej Modliszki

modliszkaJest to jedna z najprężniej rozwijających się szkół, której główna siedziba znajduje się w chińskiej prowincji Shandong. Główną zasadą panującą w tej szkole jest dążenie do pokonania przeciwnika w walce, niezależnie od sposobu. Według legendy jej twórca miał dlatego właśnie wzorować się na walecznej modliszce, która była w stanie pokonać większa od siebie cykadę. Dlatego też jej członkowie po ukończeniu podstawowego treningu, który i tak trwa wiele lat, wyruszają w świat poznając inne style i wykorzystując tą wiedzę do udoskonalenia własnego sposobu walki. W ten sposób nie tylko poznają nowe techniki, ale uczą się też mocnych i słabych stron poszczególnych stylów. Po długiej wędrówce powracają oni do szkoły, z której wyruszyli, gdzie czeka ich ostateczny egzamin – mają pokonać jednego z dotychczasowych mistrzów. Niektórym udaje się to już za pierwszym razem, a inni po nieudanej próbie znów wyruszają w świat dalej szlifując swój styl. Ci, który się powiodło, sami zostają mistrzami i szkolą nowych uczniów przekazując im także zdobytą podczas wędrówki wiedzę. Dzięki temu szkoła ta wciąż się rozwija i w przeciwieństwie do innych, zmusza nawet mistrzów do ciągłego szkolenia się. Ze względu na swoją skuteczność cieszy się ona obecnie także bardzo dużą popularnością i posiada swoje ośrodki szkoleniowe w całych Chinach. Szkoła Siedmiogwiezdnej Modliszki zwyciężyła dotychczas w Niebiańskim Turnieju tylko jeden raz, dwadzieścia lat temu. Byli oni więc organizatorami poprzedniej edycji tego widowiska i nie mogli w nim brać bezpośredniego udziału. Teraz, gdy ponownie startują w szrankach, mają zamiar powtórzyć swój ostatni sukces i ponownie objąć przewodniczenie wschodnim sztukom walki na dziesięć lat.

Styl walki: W walce starają się wykorzystywać najróżniejsze techniki, które poznali podczas swych wędrówek. Z tego powodu ich styl jest niezwykle elastyczny i potrafią się dostosować do różnych sytuacji. Przede wszystkim liczy się bowiem zwycięstwo.
Mechanicznie: Podczas walk wykorzystujących Jan-Ken-Pon wygrywając przy użyciu „nożyc” zadają 2 obrażenia.

Szkoła Pięści Smoka

psmokaJest to jedyna z trzech szkół biorących udział w Niebiańskim Turnieju, która pochodzi z Japonii i zarazem też pierwsza z Kraju Kwitnącej Wiśni dostępująca tego zaszczytu. Z tego powodu jej członkowie są niezwykle dumni i pragną udowodnić, że japońskie sztuki walki są równie potężne, co te pochodzące z kontynentu. Ich styl walki jest niezwykle agresywny. Działają szybko i sprawnie, nie dając przeciwnikowi szansy na zorganizowanie się i kontruderzenie. Dlatego też główny nacisk kładą na rozwój fizyczny często trenując w ciężkich warunkach mających ich odpowiednio zaprawić. Nawet starzy mistrzowie nie zaniedbują swoich treningów, dzięki czemu zachowują niezwykłą sprawność ruchową nawet w podeszłym wieku. Charakter przedstawicieli tej szkoły potrafi być też bardzo żywiołowy. W przeciwieństwie do wielu innych szkół sztuk walk bowiem nie kładzie się w niej nacisku na wyciszenie, ale na działanie w zgodzie z własnymi uczuciami. Jej członkowie są też bardzo honorowi i wytrwali. Od samego początku uczy ich się przekraczania własnych ograniczeń i ciągłego dążenia do perfekcji, nawet pomimo porażek – w myśl powiedzenia „upadnij siedem razy, a wstań osiem”. Czasem się nawet mówi, że jedynie śmierć jest w stanie powstrzymać przedstawicieli Szkoły Pięści Smoka przed dalszą walką. Dzięki tej niezwykłej postawie, a także niezwykłym umiejętnościom jej członków, zostali oni dostrzeżeni nawet w Chinach i dostąpili zaszczytu udziału w Niebiańskim Turnieju. Teraz chcą udowodnić, że wybór ten nie był przypadkowy i planują zwyciężyć w nadchodzących zmaganiach.

Styl walki: Wykorzystują niezwykle agresywny styl walki, którego celem jest uniemożliwienie przeciwnikowi wykorzystania jego siły. Walczą szybko i wykorzystują pełnię swoich sił, aby nie dać przeciwnikowi szansy na kontrę.
Mechanicznie: Podczas walk wykorzystujących Jan-Ken-Pon wygrywając przy użyciu „kamienia” zadają 2 obrażenia.

Nie wiesz, do której frakcji dołączyć? Ten quiz powinien Ci w tym pomóc.