LARP Konwentowy - Wstęp

ani8-tenkaiOgólnie o LARP-ie

W ramach LARP-a konwentowego na tegorocznej edycji Animatsuri pragniemy zabrać Was w świat wschodnich sztuk walki (z lekkim przymrużeniem oka), w którym to będziecie mogli opowiedzieć się po stronie jednej z trzech szkół walczących o tytuł najlepszej! Jak co roku i tym razem nie zabraknie więc szeregu najróżniejszych zadań, walki o władzę oraz specjalnych wydarzeń związanych z przygotowaną specjalnie dla Was zabawą. A to nie wszystko, co nas Was czeka 😉

Tym razem LARP będzie koncentrował się wokół wydarzeń związanych z „Niebiańskim Turniejem”, niezwykle prestiżowymi zmaganiami organizowanymi raz na dziesięć lat. Wtedy to bowiem najlepsze ze szkół wschodnich sztuk walki rywalizują o tytuł najlepszej oraz o to, która z nich będzie przewodniczyć całemu środowisku następną dekadę. Turniej ten różni się jednak od klasycznych zawodów, w których przedstawiciele różnych szkół mierzą się ze sobą w walce na arenie. Tutaj polem walki jest bowiem całe Miasto Feniksa.

Zawodnicy muszą wykazać się nie tylko umiejętnościami bojowymi podczas mniejszych turniejów organizowanych w ramach tej okazji, ale także sprytem, inteligencją i umiejętnością współdziałania. Nie bez znaczenia są również mistrzowie innych szkół, którzy choć nie biorą udziału w turnieju, korzystają z okazji, aby wypromować swoje ośrodki. Poza nauczaniem swoich technik mogą oni także wyrazić swoje oficjalne poparcie dla danej frakcji, co z pewnością wpłynie na ostateczny los „Niebiańskiego Turnieju”.

Krótko o frakcjach

Do rywalizacji w turnieju zaproszono trzy potężne szkoły, do których będziecie mogli się przyłączyć.

Pierwszą z nich jest Szkoła Buddyjskiej Dłoni, której przedstawiciele stawiają przede wszystkim na hart ducha. Potrafią być niezwykle opanowani i, jeśli to możliwe, stronią od walki. Błędem byłoby jednak sądzenie, że z tego powodu zaniedbują swoje bojowe ćwiczenia . W doskonały sposób potrafią wykorzystać siłę przeciwnika i obrócić ją przeciwko niemu, z czego niejednokrotnie korzystają, gdy inne sposoby zawiodą.

Drugą jest Szkoła Siedmiogwiezdnej Modliszki, której przedstawiciele słyną z chętnego zapoznawania się z innymi stylami walki oraz ćwiczeń najróżniejszymi rodzajami broni, aby dzięki tej wiedzy udoskonalić swoje umiejętności. Przede wszystkim kierują się bowiem zasadą, że należy zwyciężyć i każda poznana technika może ich do tego przybliżyć.

Trzecią frakcją jest Szkoła Pięści Smoka, która słynie ze swego niezwykle agresywnego stylu walki. Stawiają głównie na rozwój fizyczny, dzięki czemu mogą rywalizować bez problemu nawet z dużo bardziej nastawionymi na naukę technik szkołami, chociaż tej kwestii także nie zaniedbują.

Wszystkie te trzy frakcje już na Animatsuri 2016 zmierzą się w „Niebiańskim Turnieju” o tytuł najlepszej. Tylko od Was zależy, jak ostatecznie potoczą się losy tych zmagań!

Dalsze informacje: