Nasi goście

Tomasz_Knapik Tomasz Knapik – polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, z wykształcenia dr inż. elektrotechnik, były wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Pan Knapik jest właścicielem jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Czytał setki filmów i seriali, a nawet niektóre japońskie animacje, które wychodziły w Polsce. Poza spotkaniem, na którym opowie o swojej pracy, będzie również zapowiadał uczestników konkursu cosplay.
levi Nicolas Levi – Adiunkt w w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Analityk w Think Tanku „Centrum Studiów Polska Azja”. Autor i współautor czterech książek i ponad 100 artykułów publicystycznych o Półwyspie Koreańskim. Autor projektu analitycznego o elitach północnokoreańskich. Wiele z jego przemyśleń możecie znaleźć na jego blogu.
jacek Jacek Lipiński – główny instruktor Kendo w dojo Tonbo Kendo Warszawa, wiceprezes Polskiego Związku Kendo. Kendo trenuje w Warszawie, często podróżując by doskonalić swe umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych instruktorów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy. Od wielu lat prowadzi działania mające na celu przybliżenie ludziom ducha Kendo i kultury Japonii, propagują przy tym uprawianie wszelkich form zdrowej aktywności fizycznej zwłaszcza wśród młodzieży.
odaxelagnia – projekt muzyczny, w którego składzie funkcjonują aktualnie głównie dwie osoby: producentka i wokalistka. Od wielu lat wydają albumy w wielu różnych stylach muzycznych, takich jak j-core, chiptune czy vaporwave. Już w 2011 można było kupić płyty CD z ich muzyką na targach Comiket w Tokio, m. in. na kompilacjach J-Core Masterz. Później wydały też solowe CD i kasety – m. in. w czesko-japońskiej i kanadyjskiej wytwórni, a później także na własną rękę. Pojawiały się na składankach i splitach z takimi osobami jak DJ Sharpnel czy goreshit, na których muzykę – tak samo jak na twórczość odaxelagnii – natrafić można często w takich tytułach jak osu! czy StepMania. W ich twórczości często pojawiają się liczne nawiązania do popkultury japońskiej (a w szczególności anime i współczesnej muzyki); mają na koncie także covery piosenek Vocaloidowych czy remiksy utworów z gier takich jak Yume Nikki.
Sakuramai Poland – Grupa japońskiego tańca Yosakoi utworzona w 2012 roku. Podczas swoich występów prezentują unikalny taniec łączący ze sobą styl tradycyjny i współczesny, który został zapoczątkowany w prefekturze Kochi w 1954 roku. W ich repertuarze znajdują się także układy do piosenek „AKB48″ oraz utworów z anime. Sakuramai ostatnio nas odwiedziła na PA!conie w 2013 roku i tym razem przygotują dla nas występ taneczny. Zapraszamy!
Kinga Owczarska Kinga Owczarska – na co dzień nauczyciel w Akademickim Liceum przy PJATK, od lat związana jest z wieloma inicjatywami związanymi z tradycyjną kulturą japońską. Warsztaty wkładania kimono oraz kanzashi były częścią wielu konwentów oraz innych imprez o tematyce japońskiej. Prowadzi warszawską filię Kimono de Jack, międzynarodowego klubu zrzeszającego miłośników kimono. Wystawy jej prac Hana Tsumami Kanzashi miały miejsce w warszawskim Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii oraz w krakowskim muzeum Manggha.