Nasi goście

Tomasz_Knapik

 

Tomasz Knapik – polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, z wykształcenia dr inż. elektrotechnik, były wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Pan Knapik jest właścicielem jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Czytał setki filmów i seriali, a nawet niektóre japońskie animacje, które wychodziły w Polsce. Poza spotkaniem, na którym opowie o swojej pracy, będzie również zapowiadał uczestników konkursu cosplay.

 

 

R&R Art Group – Rosyjski duet cosplayowy, którego nazwa wzięła się od ksywek jego członków: Ryoko i Rei. Jako partnerki i przyjaciółki podróżują razem od lat, a od 2002 roku wspólnie cosplayują. Poza tą dwójką w ich zespole są jeszcze dwie ważne osoby – fotograf Kifir i Predator, filmowiec i twórca rekwizytów. Żadna sesja zdjęciowa nie ma miejsca bez udziału całej czwórki. Zdjęcia z niesamowitych sesji R&R Art Group możecie zobaczyć tutaj.

 

 

Paweł „Sil” Biernacki – Kendoka, kolarz, PR-owiec, bloger oraz miłośnik motywowania innych w jednej osobie. Codziennie pokonuje kilometry na rowerze szosowym i pisze o kolarstwie na swoim blogu „Jednym tchem”. Jego Specialized jest dla niego nie tylko rowerem, ale partnerem w odkrywaniu uroków miasta oraz okolic. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś na temat sztuk walki czy kolarstwa, to jest właśnie osoba, do której powinieneś się udać. Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, ale brakuje Ci motywacji, to też warto z nim o tym porozmawiać.

 

 

Szymon “Nagato” Charkiewicz – Podróżnik, miłośnik Japonii, sztuk walki, założyciel oraz instruktor istniejącej prawie 20 lat szkoły Tengu Ninjutsu Dojo. Jego cykliczne publikacje na portalu JoeMonster.org doprowadziły do powstania strony nagato.pl, na której publikuje zdjęcia i artykuły dotyczące podróży do krajów, które odwiedził.

 

 

Michał „Joe” Durys – Założyciel, redaktor naczelny i webmajster portalu anime.com.pl, który przez wiele lat zrzeszał polski fandom mangi i anime. Przez wiele lat wspierał fandom nie tylko jako dostarczyciel niusów i opiekun platformy do wymiany poglądów, ale także np. organizując przedpremierowe pokazy filmów studia Ghibli.

 

 

Katarzyna Karpowicz – absolwentka japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Gry na koto uczyła się podczas pobytu w Tokio na stypendium naukowym pod kierunkiem sensei Shumiho Ozaki (szkoła Yamada-ryu), uczennicy znanego wirtuoza i kompozytora tradycyjnej muzyki japońskiej – Shina Miyashity. Interesuje się zarówno klasyczną muzyką japońską, jak i bardziej współczesną. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także wykorzystanie nowych technik gry w jazzie oraz muzyce improwizowanej. Pani Katarzyna ponownie zagra dla nas na koto, dzięki czemu będziecie mogli się nieco lepiej zapoznać z dźwiękami, które oferuje ten fantastyczny instrument.

 

Keiko Kikkawa

 

Keiko „K:KO” Kikkawa – Japońska artystka od lat mieszkająca w Warszawie, zajmująca się malarstwem, designem i mangą. Prowadzi warsztaty rysowania mangi, organizuje pokazy malowania na żywo i inne wydarzenia artystyczne, a wystawy jej prac można oglądać co jakiś czas w różnych lokalach w Warszawie.

 

raditz

 

Marta “Radittz” Kost – Rysowniczka, magister Sztuki Nowych Mediów warszawskiej PJWSTK. Współtworzy razem z Agnieszką “Gokunobaka” Szajewską webcomic Beast Hunt. Na codzień pracuje jako graphic designer w firmie QLOC. Od wielu lat wystawia swoje prace na dużych, europejskich imprezach, jak Japan Expo oraz MCM London Expo. Z jej grafikami można zapoznać się na jej profilu Deviantart.

 

levi

 

Nicolas Levi – Adiunkt w w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Analityk w Think Tanku „Centrum Studiów Polska Azja”. Autor i współautor czterech książek i ponad 100 artykułów publicystycznych o Półwyspie Koreańskim. Autor projektu analitycznego o elitach północnokoreańskich. Wiele z jego przemyśleń możecie znaleźć na jego blogu.

 

jacek

 

Jacek Lipiński – główny instruktor Kendo w dojo Tonbo Kendo Warszawa, wiceprezes Polskiego Związku Kendo. Kendo trenuje w Warszawie, często podróżując by doskonalić swe umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych instruktorów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy. Od wielu lat prowadzi działania mające na celu przybliżenie ludziom ducha Kendo i kultury Japonii, propagują przy tym uprawianie wszelkich form zdrowej aktywności fizycznej zwłaszcza wśród młodzieży.

 

maya

 

Maya R – piosenkarka i autorka tekstów, mająca japońsko-polskie korzenie, słucha głosów swojej duszy i wyraża je poprzez muzykę, nie ograniczając się do jednego gatunku. Działała w Japonii jako Halue oraz wokalistka zespołu soulowo-funkowego Nightwalker. W Polsce śpiewała z Rara Avis oraz działała jako wokalistka j-rockowej formacji NoBire, obecnie bierze udział w projekcie Michała Górczyńskiego „Utsuroi” (Malerai x Uchihashi x Maya R). W piątkowy wieczór wraz z zespołem zaprezentuje swoje własne utwory, przy akompaniamencie klawiszy, skrzypiec i afrykańskich bębnów. Tymczasem z jej twórczością możecie zapoznać się tutaj.

 

 

Ilona „Kobieta-Ślimak” Myszkowska – jedna z najpoczytniejszych polskich autorek komiksów internetowych – i nie tylko! Jej najbardziej znanymi dziełami są komiksy internetowe Chata Wuja Freda, a także Barwy Biedy tworzone do spółki z Kiciputkiem. Po sukcesie gry planszowej iGranie z Gruzem, Ilona pracuje obecnie nad kilkoma nowymi projektami: grą Opowieści z Nyanii i mangą Kawaii Scotland i nowym visual novel.

 

 

odaxelagnia – projekt muzyczny, w którego składzie funkcjonują aktualnie głównie dwie osoby: producentka i wokalistka. Od wielu lat wydają albumy w wielu różnych stylach muzycznych. Już w 2011 można było kupić płyty CD z ich muzyką na targach Comiket w Tokio, m. in. na kompilacjach J-Core Masterz. Później wydali też solową CD w czesko-japońskiej wytwórni. Pojawiali się na składankach i splitach z takimi osobami jak DJ Sharpnel czy goreshit, na których muzykę – tak samo jak na twórczość odaxelagnii – natrafić można często w takich tytułach jak osu! czy StepMania. W ich twórczości często pojawiają się liczne nawiązania do popkultury japońskiej (a w szczególności anime i współczesnej muzyki); mają na koncie także covery piosenek Vocaloidowych czy remiksy utworów z gier takich jak Yume Nikki, czy Undertale. Z ich twórczością możecie zapoznać się tutaj

 

Kinga Owczarska

 

Kinga Owczarska – na co dzień nauczyciel w Akademickim Liceum przy PJATK, od lat związana jest z wieloma inicjatywami związanymi z tradycyjną kulturą japońską. Warsztaty wkładania kimono oraz kanzashi były częścią wielu konwentów oraz innych imprez o tematyce japońskiej. Prowadzi warszawską filię Kimono de Jack, międzynarodowego klubu zrzeszającego miłośników kimono. Wystawy jej prac Hana Tsumami Kanzashi miały miejsce w warszawskim Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii oraz w krakowskim muzeum Manggha.

 

sakuramai

 

Sakuramai Poland – Grupa japońskiego tańca Yosakoi utworzona w 2012 roku. Podczas swoich występów prezentują unikalny taniec łączący ze sobą styl tradycyjny i współczesny, który został zapoczątkowany w prefekturze Kochi w 1954 roku. W ich repertuarze znajdują się także układy do piosenek „AKB48″ oraz utworów z anime. Sakuramai ostatnio nas odwiedziła na PA!conie w 2013 roku i tym razem przygotują dla nas występ taneczny. Zapraszamy!

 

 

Dominik „Stanley” Stankiewicz – Od maja 2013 roku prowadzi fanpage „Filmy, Które Ryją Banie Zbyt Mocno”, który ewoluował w tym roku w bloga Zryta Bania Stanleya, na którym zajmuje się kinematografią, muzyką i szeroko rozumianą popkulturą. W planach ma poszerzyć swoją działalność o kanał na YouTube i napisanie książki. Co z tego wyjdzie, czas pokaże.

 

 

Maria “Geisha-kai” Superata – autorka najpopularniejszego na świecie bloga anglojęzycznego o gejszach japońskich, specjalizująca się w tradycjach regionu Kansai. Publicystka think-tanku Centrum Studiów Polska-Azja. Obecnie pracuje nad swoją drugą pracą dyplomową, poświęconą gejszom w aspekcie współczesnych przemian gospodarczych i ekonomicznych. Swojego bloga pisze w różnych europejskich miastach, w których odnajduje cząstki japońskiej mentalności.

 

Vanitachi

 

Anna Maria “Vanitachi” Sutkowska – Autorka komiksu Acarya (Studio JG), noweli Są miejsca, w których nie rosną róże (The Cold Desire) i kilku opowiadań (TCD, Kotori, Yumegari, Nowa Fantastyka), współautorka dōjinów – m.in. Akatsukiss, Axis Mundi Convalia, Zwierciadło Lothlorien – rysowanych razem z LittleLadyPunk, felietonistka i recenzentka. Współpracuje z Otaku, Kyaa i Zeszytami Komiksowymi.

 

LittleLadyPunk

 

Agata “LLP” Sutkowska, zwana przez niektórych Kapitanem – autorka polskich komiksów inspirowanych mangą – pierwszej na rodzimej ziemi sportówki o nieogarniętych piłkarzach ¡Viva la FIFA!, współautorka szeregu fanowskich produkcji takich jak ,Akatsukiss (o nieogarniętych ninja terrorystach z Naruto), Notes (o nieogarniętym zabijaniu ludzi zeszytem) czy Axis Mundi Convalia (o nieogarniętych krajach i maturze nie do ogarnięcia). Próbuje rysować więcej, trochę przeszkadza jej w tym pisanie doktoratu i doglądanie czy Hannibal Lecter zdrowo się odżywia, ale tak czy inaczej Kapitan chętnie opowie Wam o swoich projektach i trudach rysownika.

 

goku-k

 

Agnieszka “Goku” Szajewska – Grafik, ilustratorka w firmie GameDevowej. Specjalizuje się w piciu 2 litrów kawy dziennie i rysowaniu. Dotykała japońskich gier swoimi polskimi rękami. Po wielu latach katorgi ukończyła studia magisterskie. Kocha mangę i yaoi. W wolnej chwili rysuje głównie mężczyzn lub kobiety, które wyglądają jak faceci. Opanowała umiejętność rysowania i grania w gry jednocześnie.