Konsole i PC

Pomimo głównej tematyki imprezy, jaką są manga, anime i kultura Japonii, nie zabraknie atrakcji dla graczy, takich jak sala konsolowa, turnieje gier czy strefa indie. Poniżej możecie o nich poczytać.

atr02 atr10

Turnieje PC:

League of Legends – Sobota 30.07 godzina 8:00

Podczas konwentu Animatsuri będą się odbywać równolegle dwa turnieje League of Legends – dla drużyn trzyosobowych i dla drużyn pięcioosobowych. Obydwa turnieje odbywać się będą w drabince Single Elimination z półfinałem i finałem Best of Three. Runda eliminacyjna turnieju odbędzie się drugiego dnia konwentu, w sobotę 30.07.2016 od godziny 8:00, a półfinały i finały trzeciego dnia konwentu, 31.07.2016, od godziny 8:00.

Zgłoszenia

Team Fortress 2 – Sobota 30.07 godzina 14:00

Darmowa sieciowa strzelanina od Valve również pojawi się na Animatsuri. Zasady turnieju ogłoszone zostaną w późniejszym terminie. Turniej nie wymaga wcześniejszych zapisów, ale wszyscy chętni gracze powinni pojawić się w Sali Komputerowej punktualnie o godzinie rozpoczęcia. Turniej dla drużyn czteroosobowych.

Heroes of Might & Magic 3 – Piątek 29.07 godzina 23:00

Kultowy klasyk również zagości na tegorocznym Animatsuri w postaci turnieju. Turniej będzie odbywał się na losowych mapach z dodatku The Shadow of Death z ograniczonym czasem na turę. Niedozwolone jest granie Nekropolią. Turniej nie wymaga wcześniejszych zapisów, ale wszyscy chętni gracze powinni pojawić się w Sali Komputerowej punktualnie o godzinie rozpoczęcia.

Worms Armageddon – Piątek 29.07 godzina 22:00

Kolejna kultowa gra i kolejny turniej na konwencie Animatsuri. Każdy gracz ma dostęp do 4 robaczków. Poziom wody stale się podnosi, dostęp do broni standardowy, maksymalny weapondrop. Ustawienia klasyczne. Turniej nie wymaga wcześniejszych zapisów, ale wszyscy chętni gracze powinni pojawić się w Sali Komputerowej punktualnie o godzinie rozpoczęcia.

osu! – Niedziela 31.07 godzina 4:30

Podczas tegorocznego Animatsuri odbędzie się również turniej osu!, czyli wyjątkowo popularnej gry muzycznej. Turniej nie wymaga wcześniejszych zapisów, ale wszyscy chętni gracze powinni pojawić się w Sali Komputerowej punktualnie o godzinie rozpoczęcia.

Pigeon Fight – Sobota 30.07 godzina 11:00

Zapraszamy na turniej gry Pigeon Fight, zwycięzcy w kategorii Design w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, gdzie w lokalnym multiplayerze (do 4 graczy) wcielasz się w gołębia i walczysz z resztą, aby ugryźć jak najwięcej chlebka. Wygrywa ten, który ugryzie najwięcej. 1 najlepsza osoba przechodzi do kolejnego etapu.

Turnieje konsolowe:

Jak co roku, na zatwardziałych bijatykowców czekają turnieje na konsolach. Zapisy do wszystkich z nich będą miały miejsce w sali konsolowej podczas trwania imprezy. Ich rozkład przedstawia się następująco:

Pokkén Tournament – Piątek 29.07 godzina 18:00

Bijatyka twórców legendarnego Tekkena z postaciami z uniwersum Pokémon. Jak się okazuje, interesujący system i dobry balans postaci sprawia, że gra się bardzo przyjemnie. Rozgrywki będą się odbywały na konsoli Nintedo Wii U.

Super Smash Bros. – Piątek 29.07 godzina 22:00

Najlepszy Party Fighter cieszy się niesłabnącą popularnością od momentu swojej premiery na Nintendo Wii U. Ogrom postaci z różnych gier należących do Big N, takich jak Mario, Fire Emblem czy Pokémon, a także gościnne występy ze strony Sonica czy Mega Mana, dostarczają tej pozycji dużo świeżości i wielu emocji podczas gry.

Mortal Kombat X – Sobota 30.07 godzina 10:00

Najnowsza część najkrwawszej bijatyki i tym razem zagości na naszej imprezie. Ciężki klimat i bardzo brutalne walki to wizytówka tej serii, a teraz i Ty możesz pokazać, kto rządzi, i okaleczyć swoich przeciwników. Turniej będzie rozgrywany na konsolach PlayStation 4.

Guilty Gear Xrd Revelator – Sobota 30.07 godzina 14:00

Jedna z ostatnich bijatyk twórców BlazBlue i wielu innych tzw. anime fighterów – Arc System Works. Przepiękna grafika, którą dzięki zastosowanemu cel-shadingowi nieraz ciężko odróżnić od obrazów 2D, a także bardzo szybki styl walk. Turniej będzie rozgrywany na konsolach PlayStation 4.

Street Fighter V – Sobota 30.07 godzina 18:00

Król bijatyk jest tylko jeden, a jest nim piąta odsłona Ulicznego Wojownika. 20 zróżnicowanych postaci, system którego łatwo się nauczyć, ale znacznie trudniej opanować, a do tego przepiękna grafika. Turniej będzie rozgrywany na konsolach PlayStation 4.

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4 – Sobota 30.07 godzina 22:00

Najpopularniejsza bijatyka na mangowych konwentach, która powstała na podstawie wielce popularnej serii Masashiego Kishimoto – Naruto. Ogrom postaci, ładna grafika i interesujący system  – tego się po niej można spodziewać. Turniej będzie rozgrywany na konsolach PlayStation 4.

Buzz!

Gra w formie teleturnieju, aby wygrać trzeba popisać się wiedzą, szybkością i koordynacją ręka-oko. Weź udział i pokaż, że jesteś najlepszy!

Dance Central

Gra, która wykorzystuje kamerę Kinect, aby sczytywać nasze ruchy podczas tańca. Pokaż na co Cię stać, gdy wywijasz na parkiecie, i stań o walki z innymi.

Johann Sebastian Joust

Konwentowy hit, w który się gra z użyciem kontrolerów ruchowych PlayStation Move. Gra się w cztery osoby i, aby wygrać, należy sprawić by przeciwnicy potrząsnęli kontrolerem, a wszystko w rytm muzyki Bacha. Dużo śmiechu gwarantowane.

Pięciobój Wii Sports

Wii Sports to najlepiej sprzedająca się gra na świecie, która polega na rozgrywaniu wielu konkurencji sportowych z użyciem kontrolerów ruchowych. Nasz turniej sprawdzi Wasze wyniki w pięciu konkurencjach, które do czasu turnieju zostaną owiane tajemnicą. Przyjdź i pokaż, co potrafisz!

Dodatkowo, poza salą konsolową, na chętnych graczy z własną kopią gry i konsolą Nintendo 3DS czeka turniej gier

Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire – Sobota 30.07 godzina 18:00

Turniej według oficjalnych zasad Video Game Championship. Każdy zawodnik posiadający swój team w grze Pokémon Omega Ruby lub Pokemon Alpha Sapphire może sprawdzić swoich sił. Zasady turnieju dostępne na pokemon.com.

Strefa indie:

Podczas konwentu Animatsuri 2016 po raz pierwszy zapraszamy Was do odwiedzenia strefy indie. To tutaj, w godzinach 8:00-22:00 w sobotę 30.07.2016 niezależni developerzy gier wideo prezentować będą swoje najnowsze produkcje. Jest to niecodzienna szansa na spotkanie twarzą w twarz z twórcami, zagranie w przedpremierowe gry i wyrażenie swojej opinii, która będzie cenna dla twórców. Obecność w strefie indie potwierdzili już:

onion crimson cube slazin games

Gry muzyczne:

Poza wspomnianym wyżej turniejem osu!, na tegorocznym Animatsuri będzie możliwość spróbowania swoich sił w innych grach muzycznych. Na naszych uczestników czekają, jak co roku, stanowiska z UltraStarem, Rock Bandem oraz Dance Dance Revolution. Dla miłośników osu!, poza turniejem, czeka też cała noc wspólnego grania.

Uprzejmie informujemy, że dni i godziny turniejów mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom.