Echikony 2016

echikony2016
W 2013 roku zapoczątkowaliśmy galę rozdania nagród, którą nazwaliśmy na cześć naszej maskotki Echikonami. W zeszłym roku ze względu na zawirowania dotyczące miejsca odbywania się zeszłorocznej edycji naszej imprezy, nie mieliśmy możliwości zorganizowania tego tak jak należy. Jednakże w tym roku nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie rozdać nasze fandomowe nagrody.

W tym roku formuła będzie nieco inna, bo tym razem pomożecie nam wybrać nominacje. Od kilku ostatnich lat rynek mangi w Polsce powiększa się i ciężko byłoby ująć w naszych ankietach wszystko co się pojawiło w okresie obejmującym naszą galę (od 1 kwietnia 2015 do 31 marca 2016). Zgłoszenia nominacji potrwają od 1 do 26 czerwca 2016 roku, a ostateczne głosowanie rozpocznie się na początku lipca i potrwa do tygodnia przed imprezą.

Ostateczna lista kategorii, na które wpływ mają uczestnicy głosowania przedstawia się następująco:

 • Najlepsze wydawnictwo mangowe
 • Najlepsza nowa mangowa seria
 • Najlepsza kontynuowana mangowa seria
 • Najlepszy mangowy oneshot
 • Najlepsza okładka mangi
 • Najlepszy polski tradycyjnie wydawany periodyk o tematyce japońskiej kultury/popkultury
 • Najlepszy sklep popularyzujący popkulturę japońską w Polsce

Ponadto zostaną jeszcze przyznane nagrody w dwóch kategoriach, w których to nasza ekipa podejmie decyzję o wyniku, a są nimi:

 • Wkład w popularyzację japońskiej kultury i/lub popkultury
 • Najlepszy tłumacz mang

Jeśli w formularzu nominacyjnym brakuje jakiejś pozycji danego wydawnictwa, to najprawdopodobniej dlatego, że żadna wydana przez nie manga nie pasowała do tej kategorii, albo tylko jedna mogłaby się tam znaleźć (np. Monster od Hanami w kategorii Najlepsza kontynuowana mangowa seria). W przypadku tej drugiej możliwości wspomniana manga automatycznie przechodzi proces nominacyjny i znajdzie się w ostatecznym głosowaniu. W przypadku kategorii „Najlepszy sklep popularyzujący popkulturę japońską w Polsce” można podać jeden typ, a do ostatecznego głosowania przejdzie 10 najczęściej wymienianych. Kategorie „Najlepsze wydawnictwo mangowe” i „Najlepszy polski tradycyjnie wydawany periodyk o tematyce japońskiej kultury/popkultury” do ostatecznego głosowania wejdą wszystkie możliwe typy o ile w okresie branym pod uwagę w naszym plebiscycie dane wydawnictwo wydało przynajmniej dwie mangi, albo pojawiły się przynajmniej dwa numery periodyku. Jednocześnie przypominamy, że za każdym razem, gdy pada określenie „manga” mamy na myśli twór komiksowy, który spełnia dwa poniższe warunki:

 1. Scenarzysta jak i rysownik są pochodzenia japońskiego.
 2. Pierwotnie ukazały się w Japonii.

Chcielibyśmy również ogłosić, że spośród wszystkich osób, które w formularzu zgłoszeniowym nominacji zaznaczyły odpowiednią opcję, rozlosujemy 4 wejściówki na całość trwania Animatsuri 2016 i dodatkowo jedną kolejną wejściówkę tego typu z noclegiem w hotelu CKS. Pokoje w hotelu CKS są dwuosobowe, więc można tam będzie zaprosić drugą osobę. Wyniki losowania przedstawimy wraz z wynikami nominacji na początku lipca.

Zgłoszenia Nominacji do Echikonów 2016

Zgłoszenia nominacji potrwają do 26 czerwca 2016 roku włącznie. Formularz jest tak skonstruowany aby można było wybrać tylko jedną mangę w danej kategorii. Jedna osoba może zgłosić nominacje tylko raz. Wzięcie udziału w losowaniu wymaga podania prawdziwego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. W przypadku gdyby podane dane były fałszywe, nastąpi ponowne wylosowanie zwycięzcy.

Zgłoszenia nominacji zostały zamknięte!

Echikony 2016 – ostateczna decyzja

Głosy można oddawać do 26 lipca włącznie. Głosować można tylko raz na daną kategorię. Okładki mang wydanych w okresie objętym w naszym plebiscycie możecie znaleźć tutaj.

Oddaj głos!