Atrakcje - ogólnie

Czym byłaby impreza tego typu, gdyby nie atrakcje, które się na niej odbywają? Atrakcje, które współtworzą z nami uczestnicy, którzy chcą się podzielić swoją pasją z innymi. Na tegorocznej edycji Animatsuri program imprezy będzie rozlokowany pomiędzy siedemnastoma salami, z czego aż jedenaście z nich będzie przeznaczonych na atrakcje takie jak konkursy czy prelekcje. Poza nimi oczywiście znajdą się też inne, jak np. warsztaty, pokazy (m.in. sztuk walk), konferencje, spotkania z gośćmi itp. W tym roku atrakcje będą podzielone na trzy główne bloki programowe:

  1. Blok Mangowo-Japoński – Tutaj znajdziecie wszystkie atrakcje związane z japońską kulturą i popkulturą, której głównie jest poświęcony nasz festiwal. Manga, anime, muzyka i historia – między innymi te właśnie tematy będą poruszane w ramach tego bloku.
  2. Blok Gajdzinowy – Ten blok programowy będzie się z kolei skupiał na temacie szeroko pojętej popkultury zachodniej. Zatem tematy, które będą tutaj poruszane będą związane z fantastyką, fantastyką naukową (science fiction), filmami, serialami i innymi niezwiązanymi z Japonią i grami elektronicznymi tematami.

Ponadto w trakcie trwania imprezy będą również działać inne miejsca, w których będą odbywać się atrakcje innego typu, a mianowicie:

  • Strefa Gier – Znajdziecie w niej wszelkiego rodzaju gry planszowe i tradycyjne gry japońskie, takie jak Shogi, Go, Mahjong, Hanafuda, czy Kendama, gry na konsole (np. Naruto, Street Fighter, Tekken, Soul Calibur), a także część poświęconą najnowszym grom indie, a także tym będących dopiero w produkcji.
  • Rock Band i Ultra Star – Rock Band, to gra, w której wcielamy się w członków zespołu rockowego, w którym każdy gracz odpowiada za inną jego część np. gitarę prowadzącą, czy wokal, natomiast Ultra Star to swego rodzaju karaoke z tysiącami piosenek tworzonych przez fanów.

Aktualna lista atrakcji znajduje się tutaj.

Zdjęcia wykonane przez Michała „Lurker_pas” Kurowskiego.