Jak wziąć udział w zabawie?

LARP „Wojna o Dolinę Cieni” jest ogólnokonwentową zabawą, która odbywa się w konwencji fantasy oraz gier jRPG. W jej ramach uczestnicy będą mogli zostać dzielnymi rycerzami, potężnymi magami lub doświadczonymi łowcami, którzy to bohaterowie będą walczyć po jednej z trzech stron konfliktu. Zabawa ta będzie nieco zbliżona w ogólnych założeniach do tych, które odbywały się na poprzednich edycjach Animatsuri. W związku z tym jej ramach będziecie wykonywać zadania dla poszczególnych frakcji, toczyć walki o terytoria oraz brać udział w specjalnych konkursach będących częścią LARPa. A wszystko to, aby przybliżyć Waszą frakcję do zwycięstwa. Tym razem jednak stawiamy też większy nacisk na osobisty rozwój Waszych postaci, dzięki czemu będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi bohaterowie gier jRPG.

Kiedy i gdzie będzie odbywała się zabawa?

abawa będzie odbywać na terenie niemal całego konwentu. Będzie ona też podzielona na dwie części. Pierwsza z nich rozpocznie się w piątek około godziny 20:00 i będzie trwała przez około 3 godziny. Druga część rozpocznie się w sobotę rano i potrwa do około godziny 17:00. Dokładne godziny zostaną podane wraz z właściwym planem atrakcji.

Wszystkich obawiających się tego, że nie będą mogli przyjechać w piątek,  chcielibyśmy też uspokoić. Właściwa część zmagań przewidziana jest na sobotę, kiedy to LARP będzie rozgrywał się w pełnej skali. Z drugiej jednak strony udział w piątkowych zmaganiach nie tylko może pomóc Waszej frakcji w sobotnich zmaganiach, ale pozwoli Wam także zdobyć nieco doświadczenia. Dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w zabawie już w piątkowy wieczór!

Jak można wziąć udział w zabawie?

 piątek wieczór odbędzie się oficjalne rozpoczęcie LARPa, na którym zostaną wyjaśnione dokładnie reguły zabawy. Na podobne wprowadzenie będziecie mogli liczyć w sobotę rano. Od tego momentu będzie można dołączyć do zabawy w niemal dowolnym momencie jej trwania, zgłaszając się do sal poszczególnych frakcji. Jeśli nie braliście udziału w oficjalnym rozpoczęciu LARPa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby informację o niej uzyskać właśnie w jednej z nich. Ponadto podczas zabawy będzie funkcjonować także „wioska najemników”, w której także będziecie mogli się co nieco dowiedzieć o LARPie. Jest to też doskonałe miejsce do wczucia się w klimat naszej zabawy.

Po dołączeniu do jednej ze stron otrzymacie swoją kartę postaci, na której znajdować się będzie informacja o Waszej przynależności frakcyjnej oraz zdobywanym doświadczeniu.

Na czym będzie polegać zabawa?

odczas LARPa będziecie wcielać się w role wojowników, magów i łowców, którzy walczą po stronie jednej z trzech frakcji w wojnie o strategiczny region zwany Doliną Cieni. W ramach zmagań będziecie walczyć o terytoria (walka na zasadzie Jan-Ken-Pon, czyli Papier-Kamień-Nożyce), toczyć boje z potworami oraz wykonywać zadania, które pozwolą Wam zdobyć nowy ekwipunek dla Waszego bohatera. Tego typu specjalne zadania będą zlecać Wam specjalnie oznaczone osoby z odpowiednimi przypinkami. Na sam koniec dwie najlepsze frakcje zawalczą ze sobą w ostatecznej walce. Przedstawiciele trzeciej frakcji będą mogli jednak dołączyć do niej wspierając jedną lub drugą stronę.

Czy jeśli dołączę do zabawy, to muszę w niej brać udział cały czas?

ak zawsze, tak i tym razem nic nie stoi na przeszkodzie, abyście mogli sobie zrobić przerwę od udziału w niej. Jeśli będziecie potrzebować chwili odpoczynku lub w międzyczasie będzie trwać jakaś atrakcja, która Was interesuje, to oczywiście w każdej chwili możecie to zrobić. Jednak to od Waszego zaangażowania będzie zależało to, czy Wasza frakcja zwycięży.

Czy mogę wziąć własną broń i wykorzystać ją podczas zabawy?

iestety nie ma możliwości wykorzystania własnej broni podczas zabawy. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy nie mogą mieć przy sobie niebezpiecznych przedmiotów i wszystkie takowe będą musiały zostać oddane ochronie. Istnieje natomiast możliwość posiadania bezpiecznych rekwizytów, ale nie będą one w żaden sposób premiowane w rozgrywce. Wszystkie przedmioty dające bonusy w zabawie będziecie mogli zdobyć na samym LARPie i będą one odpowiednio oznaczone.

Czy potrzebuję odpowiedniego stroju, aby brać udział w zabawie?

hociaż stroje w konwencji na pewno wpłyną pozytywnie na zabawę, to nie są one wymagane, aby wziąć w niej udział. Mimo to gorąco zachęcamy, jeśli ktoś takowy posiada, aby go ze sobą zabrał. Dzięki temu zabawa z pewnością będzie fajniejsza.

%d bloggers like this: