Świat LARPa

Przyszłość jest teraz. Jest rok 2076. Rozwój technologiczny sprawił, że ludzkość mogła przekroczyć dotychczasowe bariery biologiczne ludzkiego ciała. Cybernetyczne wszczepy, nanorobotyka wykorzystywana w medycynie czy możliwość niemalże dosłownego wejścia w cybernetyczną sieć to tylko niektóre z osiągnięć technologicznych, które pozwalają ludziom osiągnąć znacznie więcej niż kiedyś. Człowiek jest w stanie stać się wręcz nieśmiertelny…

… ale świat ten jest w rzeczywistości daleki od ideału. Drogocenna technologia jest głównym źródłem utrzymania wielu potężnych megakorporacji. Nie każdego człowieka stać na ich usługi, ale wielu nie ma też zbyt dużego wyboru, gdyż ich wpływy są praktycznie wszędzie. Co prawda funkcjonują też pewne warsztaty w „podziemiu”, ale często ich zasięg oraz możliwości technologiczne pozostawiają wiele do życzenia. Skorumpowane rządy zaś, demokratyczne już tylko z nazwy, legitymizują kolejne poczynania megakorporacji, które każdego dnia sięgają po więcej. Jednak nie każda z nich ma na uwadze tylko władzę – czasem kierują nimi też wyższe ideały, których celem może być np. przekroczenie kolejnych granic.

Metropolia Eternal City, w której dzieje się nasza historia, jest jednym z najważniejszych centrów technologicznych na świecie. Swoją dominującą rolę zawdzięcza specjalnym prawom, które dały korporacjom szeroką autonomię w dziedzinie rozwoju najnowszych gałęzi technologii cybernetycznych. Dzięki temu to leżące na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych miasto zaczęło ściągać do siebie najgenialniejsze umysły. Za rozwojem technologicznym szły wielkie pieniądze, które stały się fundamentami potęgi wielu korporacji. Miasto stało się więc łakomym kąskiem dla dwóch największych korporacji. Jedną z nich jest Kawamura Corporation, której korzenie sięgają Japonii, a drugą New World High Technology, zwana w skrócie Hi-Tech. Obie korporacje walczą nie tylko o władzę, ale także o swoją wizję rozwoju miasta. Jednak nie wszyscy mieszkańcy chcą się zgodzić na taki obrót spraw. Anarchistyczna organizacja zwana Vox Populi buntuje się przeciwko daleko idącym wpływom megakorporacji i chce zwrócić władze w ręce ludu. Co jakiś czas słyszy się o ich zamachach terrorystycznych oraz zmasowanych atakach na serwery megakorporacji, które nasiliły się w ostatnich czasach. Mówi się nawet, że ma to związek z zaostrzeniem się walk o władze przez wcześniej wspomniane dwie megakorporacje.

%d bloggers like this: