Nasi goście

Kobito Rakugo — Grupa trojga pasjonatów zajmujących się, już od prawie trzech lat, japońskim teatrem jednego aktora – rakugo. Celem grupy jest propagowanie wiedzy o tej niszowej oraz pięknej sztuce gawędziarskiego teatru.

Ilona „Kobieta-Ślimak” Myszkowska — jedna z najpoczytniejszych polskich autorek komiksów internetowych i nie tylko! Jej najbardziej znanymi dziełami są webkomiksy Chata Wuja Freda, a także Barwy Biedy tworzone do spółki z Kiciputkiem. Ponadto opracawała grę planszową iGranie z Gruzem i kilka gier komputerowych (m.in. Opowieści z Nyanii). Ostatnio stworzyła do spółki z Dranką uniwersum Kawaii Scotland, na które składa się komiks i light novelka.

Tomasz Knapik – polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, z wykształcenia dr inż. elektrotechnik, były wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Pan Knapik jest właścicielem jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce, czytał setki filmów i seriali, a nawet niektóre japońskie animacje, które wychodziły w Polsce. Poza spotkaniem, na którym opowie o swojej pracy, będzie również zapowiadał uczestników konkursu cosplay.

Dr Nicolas Levi – analityk specjalizujący się w zagadnieniach ekonomicznych i politycznych Półwyspu Koreańskiego, ekspert ds. obu Korei, ekonomista. Wieloletni wykładowca i free-lancer, autor licznych książek o tematyce koreańskiej, m.in. „Kim jest Kim Dzong Un?”, „Korea Północna. Poszukując prawdy”, a także najnowsze kompendium wiedzy o kraju Kimów „Nic nie wiem o Korei Północnej” i także anglojęzycznej książki „A statistical analysis of the North Korean overseas laborers in Poland during the period 2000-2017: Current Status and Prospects”.

Asgardian Fraud — cosplayem zajmuje się od około 8 lat, a kostiumami prawie od zawsze. Dwukrotnie reprezentowała Polskę w konkursie EuroCosplay w roku 2015 i 2018. Od około 4 lat częściej zasiada w jury konkursów cosplay, niż występuje na samej scenie. Z wykształcenia jest krawcową i projektantem, a w strojach najbardziej zwraca uwagę na ich wykończenie, jak i niekonwencjonalne zastosowanie użytych materiałów. Dzięki byciu jurorem konkursów miała okazję zwiedzić już wiele miejsc w całej Europie i zobaczyć naprawdę ciekawe kostiumy i występy.

Endzii — cosplayerka z dziesięcioletnim stażem oraz wielkim zamiłowaniem do wszystkiego, co związane z popkulturą. Studentka artystycznego projektowania ubioru, na uczelni w Krakowie. W fandomowych kręgach obraca się od dawna, występując na scenie, prowadząc panele dyskusyjne oraz warsztaty. Ma na swoim koncie wygrane konkursy oraz wyróżnienia na konwentach krajowych. Mocno związana ze światem komiksu i animacji.  Specjalizuje się w technicznej i artystycznej stronie szycia oraz makijażu.

Sota — cosplayerka, rysowniczka, miłośniczka kotów i wielka fanka gry „Heroes of Might and Magic III”. Prywatnie studentka architektury. Cosplayem interesuje się od trzech lat. Jest zwyciężczynią w kategorii „Najlepszy Strój” na zeszłorocznej edycji Animatsuri. Największą radość sprawia jej wykonywanie tzw. „propsów” jak, np. kusza, łuk czy też miecz. W cosplayu lubi możliwość zastosowania niezliczonej ilości materiałów, kreatywnego ich wykorzystania oraz różnobarwność środowiska cosplayowego. W ocenie będzie zwracać szczególną uwagę na proporcje elementów i zgodność z grafiką referencyjną.

Radomir Rakowski — absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia, od lat uwielbiający grę na pianinie i muzykę z anime. Twórczość takich geniuszy jak Joe Hisaishi, Wada Kaoru czy Yuki Kajiura miała od dawna duży wpływ na jego styl muzyczny. Obecnie pracuje nad wypromowaniem autorskiego materiału na pianino. Uczestników Animatsuri chciałby serdecznie zaprosić na koncert fortepianowy najpiękniejszych melodii z anime i japońskich gier.

NanoKarrin i Keyorin — Polskie grupy zrzeszająca fanów-amatorów dubbingu. Zajmują się tworzeniem ścieżki dialogowej oraz dźwiękowej do wybranych produkcji filmowych, animowanych i innych. Oczywiście wykorzystują swoje umiejętności głosowe w inny sposób, na przykład tworząc reklamy radiowe, tak zwane jingle, audiobooki czy visual novel. Na Animatsuri przeprowadzą warsztaty dubbingowe, wokalne i tekściarskie, a także dadzą niezapomniany koncert muzyki z anime po polsku!

Masato Yokoe — Shamisenista i instruktor japońskiej ceremonii herbacianej, propagator japońskiej kultury tradycyjnej w Polsce. Podczas konwentu Animatsuri wystąpi dla Was z koncertem tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją.

Kinga Owczarska – Na co dzień nauczyciel w Akademickim Liceum przy PJATK, od lat związana jest z wieloma inicjatywami związanymi z tradycyjną kulturą japońską. Warsztaty wkładania kimono oraz kanzashi były częścią wielu konwentów oraz innych imprez o tematyce japońskiej. Prowadzi warszawską filię Kimono de Jack, międzynarodowego klubu zrzeszającego miłośników kimono. Wystawy jej prac Hana Tsumami Kanzashi miały miejsce w warszawskim Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii oraz w krakowskim muzeum Manggha.

Klub Tonbo Kendo Warszawa – powstał w 2008 roku pod nazwą Kendo Shodokan Warszawa, który postawił sobie za zadanie stworzyć mocny ośrodek kendo na południu Warszawy. Tonbo to po japońsku „ważki”, które były popularnym motywem w symbolice samurajskiej, widocznym do dziś na japońskich akcesoriach. Ważka jako stworzenie niepotrafiące latać w tył, symbolizowała nieustraszonych wojowników, którzy w każdej sytuacji prą do przodu bez zwątpienia. W ciągu sześciu lat działalności klub dorobił się brązowego medalisty Mistrzostw Europy, czterech medalistów Mistrzostw Polski oraz wykształcił szereg osób z grona kadry narodowej. Klub Tonbo Kendo przeprowadzi pokaz i warsztaty Kendo dla uczestników.

%d bloggers like this: