Nasi goście

-IX- NINE – to japoński zespół założony przez wokalistę IX oraz basistę i kompozytora $ali w 2015 roku. Na swoim koncie mają już 3 albumy oraz 3 single, a każdy z nich posiada swój niepowtarzalny klimat. Mimo że zespół jest mocno nacechowany wschodnim duchem, łączy on tradycyjną muzykę japońską z takimi nurtami jak post-rock, emo czy ambient. Każdy z członków zespołu wyróżnia się oryginalną, unikatową maską z teatru NOH, a przy użyciu autentycznych japońskich instrumentów starają się zaczarować każdego widza magią japońskiego folkloru. Jeżeli nie poznałeś jeszcze dźwięku Taishogoto, na pewno będziesz nim oczarowany!

Heroes Orchestra – Heroes Orchestra jest projektem muzycznym powstałym na początku 2017 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do jednej z najbardziej kultowych serii gier – Heroes of Might and Magic, a ideą powstania orkiestry była popularyzacja gatunku muzyki z gier komputerowych. Heroes Orchestra to zespół powstały przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie z inicjatywy jednego ze studentów, Mateusza Alberskiego. Zespół współtworzą studenci, absolwenci oraz muzycy grający na co dzień w zawodowych orkiestrach. Repertuar orkiestry obejmuje aranżacje od utworów kameralnych aż po opracowania symfoniczne z chórem. W październiku 2017 roku zespół miał zaszczyt poznać Paula Anthonego Romero, kompozytora muzyki do serii Heroes of Might and Magic. Orkiestra przygotowała i zagrała dla niego prywatny koncert, którym był zachwycony. Paul Anthony Romero jest przyjacielem zespołu i wspiera jego działania. Zespół popularność zyskał dzięki dziesiątkom nagrań, które spotkały się z pozytywnym odbiorem. Ciepłe przyjęcie internautów z całego świata motywuje Heroes Orchestra do dalszej pracy.

Kairi – Od ponad 10 lat czynnie działa na polskiej i zagranicznej scenie cosplayowej. Nie specjalizuje się w żadnej konkretnej dziedzinie kreacji kostiumów – bardzo lubi misz-masz! Nie cosplayuje też jedynie postaci z gier: anime, komiksy, Disney i filmy również nie są jej obce. W cosplayu najbardziej lubi występy sceniczne i w to właśnie wkłada ostatnio najwięcej serca i czasu! Chętnie dzieli się z innymi cosplayerami zdobytym przez lata doświadczeniem.

Zel – Tworzy cosplaye od 2006 roku. Reprezentował Polskę w międzynarodowych konkursach: w ECG – European Cosplay Gathering 2013 oraz EuroCosplay 2014 oraz Clara Cow’s Cosplay Cup 2016 w Hadze. Cosplay jest dla niego pasjonującym i bardzo wymagającym hobby, a największą przyjemność sprawiają mu w nim występy sceniczne.

Katarzyna Karpowicz – absolwentka japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Gry na koto uczyła się podczas pobytu w Tokio na stypendium naukowym pod kierunkiem sensei Shumiho Ozaki (szkoła Yamada-ryu), uczennicy znanego wirtuoza i kompozytora tradycyjnej muzyki japońskiej – Shina Miyashity. Interesuje się zarówno klasyczną muzyką japońską, jak i bardziej współczesną. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także wykorzystanie nowych technik gry w jazzie oraz muzyce improwizowanej. Pani Katarzyna ponownie zagra dla nas na koto, dzięki czemu będziecie mogli się nieco lepiej zapoznać z dźwiękami, które oferuje ten fantastyczny instrument.

Dorota „Selena” Synak – Szefowa grupy Mangaka, od 10 lat doświadczona w prowadzeniu prelekcji, a od 8 lat członek grupy NiuCon Team. Pasjonuje się charakteryzacją w stylu horror, rysowaniem, nagrywaniem na YouTube, prowadzeniem atrakcji, creepypastami, horrorami. W przeszłości pracowała w wydawnictwie Waneko. Obecnie jest jedną z właścicieli Fundacji Pomorskie Konwenty. Jej kanał na portalu Youtube znajdziecie tutaj.

Patrycja „Belcia” Łuczkiewicz – Pasjonatka Japonii, Mangi i anime już od prawie 15 lat. Od 4 lat działa na Instagramie a od prawie dwóch lat na Youtubie i opowiada o mangach anime oraz o książkach. Jej największym marzeniem jest wyjazd do Japonii i zwiedzenie jej wzdłuż i wszerz oraz posiadanie wszystkich tomików mang jakie zostały wydane w Polsce. Jej kanał na portalu Youtube znajdziecie tutaj.

Alicja „Midori Cat” Ługowska – Mangowo-książkowa YTberka czytająca wszystko, co wpadnie jej w ręce. Wolny czas wypełnia sobie różnymi angażującymi zajęciami, np. tworzeniem prostych animacji. Od pewnego czasu bawi się także edycją i tłumaczeniem komiksów, opowiadań i gier. Jej kanał na portalu Youtube znajdziecie tutaj.

Victoriq Project – Jej przygoda z cosplayem zaczęła się w 4. klasie podstawówki, kiedy dostała swoją pierwszą perukę, ale dopiero półtora roku temu zaczęła się regularnie udzielać w Internecie. W tym czasie wykonała około 40 strojów oraz jedną kolekcję ubrań według własnego projektu. Obecnie uczy się w technikum na profilu technik przemysłu mody, a swoją przyszłość wiąże z cosplayem oraz modą awangardową. Dużą uwagę w strojach przykuwa do zgodności z refką, estetyki i wykończenia najmniejszych elementów. Szczególnie upodobała sobie postacie w sukniach balowych.

Renn Cosplay – Kilka lat temu została namówiona do pójścia na konwent. Podczas całej imprezy bardzo podobali jej się ludzie chodzący w cosplayu. To jak zwracali uwagę oraz jak świetnie się bawią w swoich przebraniach. Obserwując ich postanowiła, że chce być jak oni i już na kolejnym konwencie pojawiła się w cosplayu Lady Ciel z Kuroshitsuji. Najbardziej w swoim hobby, lubi to, że może sama tworzyć stroje, dobierać tkaniny, szyć od podstaw, skupiać się na najdrobniejszych szczegółach, a jeszcze bardziej lubi to, że kiedy skończy swój projekt, w który zainwestowała dużo czasu, środków i siebie, zawsze zostaje on doceniony.

Akatsu Cosplay Nook – Swą przygodę z cosplayem zaczęła w 2013 roku. Jak sama przyznaje, od samego początku uczyła się od podstaw wzorując się na pracach innych cosplayerów. Najważniejsze dla niej jest wczucie się w postać, oddanie jej zachowania, mimiki czy zwyczajów. Ma doświadczenie teatralne i świetnie czuje się na scenie, choć przyznaje, że w występach cosplayowych aktorem, reżyserem i scenografem jest sam cosplayer. W strojach najważniejsze są dla niej detale, które nadają każdemu strojowi indywidualny charakter. Wierzy, że ciężką pracą i kreatywnością można stworzyć coś pięknego, coś własnego. Te rzeczy Akatsu kocha najbardziej w hobby, którym jest cosplay.

Kumi Cosplay – W cosplayu siedzi już od 2015 roku, jednak dopiero rok później zaczęła robić bardziej efektowne stroje. Pochodzi z Polski, ale krótko po dołączeniu do cosplayowego świata wyjechała do Norwegii. W cosplayu najbardziej ceni sobie satysfakcję z wykonania czegoś unikalnego oraz poznawanie nowych osób. Często realizuje także inne artystyczne projekty, a w wolnych chwilach kocha dzielić się ze światem memami.

Dr Nicolas Levi – analityk specjalizujący się w zagadnieniach ekonomicznych i politycznych Półwyspu Koreańskiego, ekspert ds. obu Korei, ekonomista. Wieloletni wykładowca i free-lancer, autor licznych książek o tematyce koreańskiej, m.in. „Kim jest Kim Dzong Un?”, „Korea Północna. Poszukując prawdy”, a także najnowsze kompendium wiedzy o kraju Kimów „Nic nie wiem o Korei Północnej” i także anglojęzycznej książki „A statistical analysis of the North Korean overseas laborers in Poland during the period 2000-2017: Current Status and Prospects„.

Sakuramai Poland – Grupa „Sakuramai Poland” została założona w grudniu 2012 roku przez Emiko Tanakę i Eriko Yamaki. Grupa działa w trzech miastach w Polsce: Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Za cel obrała sobie zapoznanie Polaków z kulturą japońską oraz szerzenia wśród nich lepszego jej zrozumienia poprzez taniec Yosakoi. Podczas swoich występów prezentują unikalny taniec łączący ze sobą styl tradycyjny i współczesny, który został zapoczątkowany w prefekturze Kochi w 1954 roku.

Tomasz Knapik – polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, z wykształcenia dr inż. elektrotechnik, były wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Pan Knapik jest właścicielem jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Czytał setki filmów i seriali, a nawet niektóre japońskie animacje, które wychodziły w Polsce. Poza spotkaniem, na którym opowie o swojej pracy, będzie również zapowiadał uczestników konkursu cosplay.

Andrasta – swoją przygodę z cosplayem rozpoczęła w 2014 roku, jej pierwszym strojem była Jinx z League of Legends. Gościła już na wielu zagranicznych imprezach, zasiadała również w jury cosplayowym. Uwielbiana we Włoszech często odwiedza właśnie ten kraj. Przykłada ogromną wagę do wyglądu stroju, który ma prezentować.Sama również zajmuje się fotografią oraz obróbką zdjęć.

Natsu Moja przygoda z dubbingiem przez długi czas ograniczała się jedynie do śpiewania w grupie fandubbingowej NanoKarrin. Zostałam jednak zaangażowana do kilku projektów aktorskich, okazało się, że nieźle sobie radzę, aż nagle trafiłam do profesjonalnego studia dubbingowego. Zagrałam Papikę w polskiej wersji serialu anime “Flip Flappers”, a także Jessikę Cruz (nową Zieloną Latarnię) w animowanej serii “DC Super Hero Girls”.


Ytna – Amatorsko wydzieram się do mikrofonu od 2012 roku, zaś od 2017 robię to profesjonalnie. Jestem głosem Bloom z serialu “Świat Winx” oraz Dorotki z kreskówki “Dorotka i Czarnoksiężnik z Krainy Oz” (macie prawo nie kojarzyć, ale czymś pochwalić się muszę :^)).


Jacek Lipiński– główny instruktor Kendo w dojo Tonbo Kendo Warszawa, wiceprezes Polskiego Związku Kendo. Kendo trenuje w Warszawie, często podróżując by doskonalić swe umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych instruktorów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy. Od wielu lat prowadzi działania mające na celu przybliżenie ludziom ducha Kendo i kultury Japonii, propagują przy tym uprawianie wszelkich form zdrowej aktywności fizycznej zwłaszcza wśród młodzieży.

%d bloggers like this: