Podziękowania po imprezie

Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować, że się z nami wspólnie bawiliście w miniony weekend! Udało nam się wspólnie stworzyć niesamowitą imprezę, która motywuje nas do dalszego działania i organizowania kolejnych spotkań! Mamy nadzieję, że Wy również zapamiętacie tegoroczne Animatsuri w samych pozytywnych barwach i że za rok zobaczymy się w jeszcze większym gronie.

Jednakże czym byłby ten konwent, gdyby nie nasi sponsorzy? Zapewne słyszeliście o tych wszystkich nagrodach dla cosplayerów i dla innych uczestników w ramach naszego sklepiku z nagrodami. Gdyby nie wsparcie od firm partnerskich FuntechJUKI – Sew itWłókno-landCENEGAKokoro Smaki Japonii,Wrotkarnia RollerDiscoHorror House i Akari Nauka języka japońskiego i tłumaczenia, lista nagród, które były dostępne na tym konwencie, nie byłaby tak imponująca, jak w tym roku. Dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę!

Skoro już wspomnieliśmy o cosplayu, to chcielibyśmy również podziękować naszemu jury, które mimo ciężkich warunków, wykonywało swoją pracę sumiennie i profesjonalnie, tak aby każdy strój był oceniony jak najlepiej. Dziękujemy zatem Akatsu Cosplay NookKumi CosplayRenn Cosplay iVictoriq Project. Liczymy na to, że mimo małych trudności, które wynikły w trakcie próby i samego cosplayu, będziecie mimo wszystko miło wspominać naszą imprezę. Grupa Tańca Yosakoi „Sakuramai Poland”/よさこいチーム「桜舞ポーランド」 też chcielibyśmy podziękować za krótki występ w przerwie cosplayu, a także warsztaty tańca yosakoi. Chcielibyśmy w tym miejscu wspomnieć raz jeszcze firmę Juki, która okazała dodatkowe wsparcie na naszej imprezie dla cosplayerów i osób zainteresowanych tym zajęciem w postaci działającego na konwencie Cospitalu (strefy cosplayera) oraz zorganizowanie warsztatów szycia. Podwójne podziękowania jak najbardziej się należą!

W trakcie trwania konwentu nie raz dobiegło naszych uszu wychwalanie woreczków z wodą od Woda dla Warszawy, dzięki której przetrwaliśmy ten gorący okres, a przepyszne zupki od OYAKATA pomogły skutecznie walczyć z burczącymi brzuchami! Dziękujemy, bo to dzięki Wam mieliśmy w tym roku rekordowo małą ilość interwencji medycznych spowodowanych odwodnieniem i niedożywieniem.

I tu przenosimy się do koncertów. Jest nam niezmiernie przykro, że Ⅸ -Nine- mogło zagrać dla was tak krótko. Niestety problemy techniczne sprawiły, że zespół był w stanie zagrać tylko trzy piosenki, ale mamy nadzieję, że mimo wszystko dobrze się przy nich bawiliście i sam zespół przypadł Wam do gustu. Na szczęście kolejny koncert w wykonaniu Heroes Orchestra odbył się już bez żadnych problemów, a ich fantastyczne wykonanie melodii z Heroes of Might and Magic porwało publiczność. Oczywiście poza muzyką z „Herosów” było też kilka innych utworów. Udało Wam się wychwycić motyw przewodni z Ruchomego Zamku Hauru, czy Bratję z Fullmetal Alchemist? Była również muzyka z World of Warcraft i rytmy Chocobo z Final Fantasy. Jeśli nie byliście, to zdecydowanie macie czego żałować, bo było naprawdę świetnie. Trzecim koncertem, którego mogliście posłuchać na Animatsuri, był występ Katarzyny Karpowicz, która zagrała dla Was na tradycyjnym japońskim koto. Wszystkim naszym grającym i śpiewającym artystom również dziękujemy, bo bez Was ten konwent nie byłby taki wyjątkowy.

Nie możemy zapomnieć również o naszych gościach specjalnych, którzy dodatkowo uświetnili program naszej imprezy. Na początek cosplayerom,AndrastaKairi in CosplaylandZel COShorse, którzy przybliżyli naszym uczestnikom cosplay z tej bardziej profesjonalnej strony. YoutuberomMangakaBelcia70, Midori Cat, którzy spotkali się ze swoimi fanami. Pracujących swoim głosem aktorkom głosowym i pewnemu legendarnemu lektorowi w postaci Natsu, Ytna i Panu Tomaszowi Knapikowi, którzy przybliżyli kulisy ich pracy. Szkołom sztuki walki, które przeprowadzały pokazy i lekcje pokazowe, czyli Tonbo Kendo Warszawa,Shinkage-ryu Hyoho Sei no Kai i Shorin Karate. Na zakończenie tej części podziękowań zaś zostawiliśmy sobie dr Nicolasa Levi, który co roku wspiera naszą imprezę fantastycznymi prelekcjami dotyczącymi Korei Północnej. Jeszcze raz dziękujemy!

Dziękujemy także każdemu wolontariuszowi i każdej innej osobie, która przyczyniła się do powstania tego festiwalu, bo bez Was nie dalibyśmy rady. Na koniec z kolei chcielibyśmy podziękować Wam, drodzy uczestnicy! Gdyby nie Wasze zaufanie do nas i coroczne odwiedziny, mamy siłę na to, aby kontynuować nasz projekt i dawać z siebie jeszcze więcej.

Wszystkie powyżej wymienione osoby i instytucje przyczyniły się do tego, że Animatsuri 2018 było takie, a nie inne. Pamiętajcie jednak, że aby być lepszym, musicie nam powiedzieć co poprawić i czego chcecie więcej. Dlatego zachęcamy Was do dzielenia się opiniami na temat tego festiwalu w komentarzach na Facebooku, a nawet za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego. Wierzymy w to, że możemy dać z siebie jeszcze więcej! Tymczasem idziemy na zasłużony (mamy nadzieję  ) odpoczynek i wracamy niedługo z kolejną imprezą, na której mamy nadzieję Was również zobaczyć. Na razie! 

%d bloggers like this: